DUBEN - feng shui PŘÍBĚH

Milí přátelé,

máme pro vás 4. příběh z 12 dílné série podcastů PŘÍBĚHY, které jsou navázané na naše české feng shui obrazy. Jsme rádi, že vás v letošním roce můžeme obdarovat, a proto, pokud si chcete vyzkoušet působení našeho obrazu, můžete si jej ZDARMA stáhnout do mobilu a počítače jako tapety, případně je můžete sdílet s vašimi přáteli. V průběhu celého roku od nás každý měsíc dostáváte:

ZDARMA TAPETA DO MOBILU A POČÍTAČE ♥

Harmonizační obrázek, který na vás v průběhu měsíce působí a posiluje určitou životní oblast.

ZDARMA PŘÍBĚH 

Poslouchání příběhů rozvíjí v lidech intuici, empatii, představivost a obrazotvornost a podporuje harmonizaci dané životní oblasti. Nejdůležitější pro změnu a vývoj čehokoliv je právě obrazotvornost a proto s ní pracujeme i v našich online kurzech.

duben - feng shui PŘÍBĚH duše stromu

 

 

Pravé aprílové počasí, pomyslí si Jakub a zavrtí hlavou. No, vlastně celý rok je nějaký aprílový. Jako na houpačce – nahoru, dolů, štěstí, smůla. Jakub sedí v autě a míří na pracovní schůzku. „Co děláš, když to neumíš, nelez za volant, “ vykřikne rozzlobeně a slova věnovaná řidiči v protisměru doprovodí značně vulgárním gestem. „Magor jeden,“ pokračuje v rozčilování, „ani na pořádný auto se nezmůže, ignorant neschopnej.“ Jakubovi se na chvíli uleví, ale vzápětí vnímá, že ten vztek mu ubližuje, že se nechce rozčilovat a že ve skutečnosti ani nenadává druhým, ale sobě. Zlobí se na sebe, na svůj zpackaný život. Vydělá si dost peněz, ale co z nich vlastně má, když v tom šíleném trysku nemá ani čas na ženu a děti. Dokonce si jen stěží vybavuje, co ho kdysi bavilo – vyřezával ze dřeva – misky, lžíce, hřebeny – a lidem se to líbilo. Ale pak si pořídil rodinu a chtěl všem ukázat, že se umí postarat. Začal obchodovat s nábytkem a dělal to dobře. Firma prosperovala, ale práce vyžadovala víc a víc jeho nasazení a času. Svou absenci doma kompenzoval svým blízkým nadstandartním materiálním a finančním zajištěním, ale někde se stala chyba. Jednou, když se vrátil domů, našel vzkaz od ženy. Odchází s dětmi, už nechce takhle žít…a pak se to rozjelo, rozvod, soudy, vzájemné obviňování. Teď vidí svoje děti jednou za 14 dní a paradoxně má pocit, že si čas s nimi užívá více než kdy dříve.

Jakub dojel na místo schůzky a to ho naštěstí zase vtáhlo do přítomnosti. Schůzka se odehrála přesně podle jeho představ, takže Jakub nechápal, proč se cítí tak mizerně. Dobře, že jste přišel, řekl mu doktor, vypadá to na totální vyhoření z přepracování. Napíšu vám antidepresiva, budete je užívat podle návodu. Moment pane doktore, není nějaký jiný způsob? Nedávno jsem četl, že antidepresiva zvyšují u člověka až 6 ti násobně chuť na sebevraždu, zamračil se Jakub. Doktor pokrčil rameny – nic lepšího medicína zatím nevymyslela. Uvidíte, že se vám udělá lépe, dodal lékař chlácholivě. Jakub si vyzvedl léky, a když vycházel z lékárny, všiml si plakátu. „Jak souvisí naše nemoc a myšlenky?“ četl Jakub. To by mě možná teď zajímalo, pomyslel si a podíval se na datum. Páni, to je už dneska. „Třeba to není náhoda, že jsem si toho všiml právě teď. Odpoledne doslova uletělo – ostatně jako už mnoho let. Jakub seděl ve středně velké místnosti, která doslova praskala ve švech – tolik tam bylo lidí. Vidím, že je to téma, co se lidí dotýká, pomyslel si ironicky Jakub. Také si nešlo nevšimnout výrazné převahy žen. Do místnosti vstoupila žena a podívala se na lidi sedící v sále. Usmála se, představila se a začala mluvit, docela jednoduše a uchopitelně a Jakuba překvapilo, jak těsné je propojení naší mysli a těla a jak se naše chybné myšlení projeví v nějaké nemoci (někdy velmi rychle a někdy to trvá déle). A ještě ho překvapila krátká zmínka o bohatství. Žena zmiňovala, jak se naši předci dívali na bohatství. Že věděli, co je to egregor bohatství a jak ho tvořit a posilovat. A bohatí věděli, že je správné podporovat především ty aktivity, které tvoří a ne ty, které hasí nějaký nedostatek společnosti. Protože energie podporovaného projektu ovlivňuje i jejich život.

Jakub odcházel z přednášky a po dlouhé době se cítil silný a měl víru, že jenom on si tvoří své myšlenky a emoce a skrze ně celý život. Večer nemohl usnout, před očima se mu mihalo tolik obrazů, se kterými si vůbec nevěděl rady. Pak mu přišla SMS – Každý den je dar, tak si ho užijte. A aby vám to šlo lépe, posíláme vám dárek – obrázek ke stažení. Jakub nejdříve nevěděl, kde se ta SMS vzala, ale pak si uvědomil, že chtěl, aby mu chodily po přednášce další informace a tak napsal na sebe kontakt. Jakub si prohlížel ten zvláštní obraz, který se jmenoval Duše stromu a znovu si vzpomněl na blažené pocity, které prožíval, když se mohl dotýkat dřeva. Pak ho zase pohltila každodenní práce, ale myšlenky na minulou radost se vracely častěji a častěji a jednoho dne Jakub prodal svou firmu a koupil veliký 5ti ha pozemek na venkově, postavil skromný dům, pořídil včely, vysadil sad, les, založil rybník, začal pěstovat zeleninu a vyřezávat ze dřeva. První vytvořil krásnou dřevěnou sponu do vlasů, a když si vyzvedával děti, předal ji své ženě: „Dělal jsem to nejlépe, jak jsem uměl, ale dnes bych to všechno dělal jinak. Chtěl bych, abychom byli zase rodina, myslíš, že máme ještě šanci?“ Bylo ticho, žena se na něj překvapeně dívala a pak se jí najednou v očích zaleskly slzy. „Také jsem mohla leccos dělat jinak, myslím, že to můžeme zkusit.“ Jakub se díval na svou ženu a pomyslel si: „pořád je tak krásná.“ Ten den usínal Jakub s velikou vděčností vůči životu. To je nádherné, šeptal si pro sebe, všichni to máme v rukách a je jen na nás, jak s naším životem naložíme.

A pokud ještě nemáte, STÁHNĚTE SI TAPETU "DUŠE STROMU"