LISTOPAD - feng shui PŘÍBĚH

Milí přátelé,

máme pro vás 11. příběh z 12 dílné série podcastů PŘÍBĚHY, které jsou navázané na naše české feng shui obrazy. Jsme rádi, že vás v letošním roce můžeme obdarovat, a proto, pokud si chcete vyzkoušet působení našeho obrazu, můžete si jej ZDARMA stáhnout do mobilu a počítače jako tapety, případně je můžete sdílet s vašimi přáteli. V průběhu celého roku od nás každý měsíc dostáváte:

ZDARMA TAPETA ♥

Harmonizační obrázek, který na vás v průběhu měsíce působí a posiluje určitou životní oblast.

ZDARMA PŘÍBĚH ♥

Poslouchání příběhů rozvíjí v lidech intuici, empatii, představivost a obrazotvornost a podporuje harmonizaci dané životní oblasti. Nejdůležitější pro změnu a vývoj čehokoliv je právě obrazotvornost a proto s ní pracujeme i v našich online kurzech.

listopad - feng shui PŘÍBĚH "dům, kde bydlí láska - léto"

 

 

Karel stál u otevřené skříně a listoval v jednom ze šanonů. Něco je špatně, to je jasné, ale kdybych věděl co, otočil se na Veroniku, svou ženu a spolumajitelku úspěšné firmy.

Veronika se zamyšleně podívala na Karla: “Víš, že se mi už ani nechce ráno chodit do kanceláře, všechno to tu na mě padá. Co když stagnace naší firmy souvisí s tím, že je v tomto prostoru něco špatně?“

„To je nesmysl,“ zavrtěl hlavou Karel, „vždyť nám to navrhoval ten nejlepší architekt.“ „Já nevím,“ pokrčila rameny Veronika, „slyšela jsem, že se tím zabývá feng shui, tak bychom mohli zkusit nějakého poradce.“

„Když myslíš,“ odpověděl trochu rezignovaně Karel, „já tomu stejně moc nevěřím.“

Asi za týden navštívila kancelář docela křehká žena. Veronika ji pozvala, aby zhodnotila feng shui kanceláře. Jednalo se o dvě kanceláře propojené společnými dveřmi.

„Prostor je velmi tmavý, ten černý nábytek to ještě zhoršuje. Všechno je to velmi roztříštěné, neklidné, spousta věcí jen na efekt. Ani ten sloup uprostřed větší kanceláře není dobrý, ve feng shui se mu říká sloup blokující srdce. A proč máte na zdech tak smutné obrazy, to se vám tolik líbí?“ ptala se žena.

„No, hlavně jsou to známí uznávaní malíři a toto všechno jsou originály,“ napůl hrdě, napůl zaraženě odpověděl Karel. „A ten nábytek nám tu navrhoval slavný architekt a říkal, že černá je teď velmi módní,“ skoro až vyčítavě se obhajoval Karel.

„Víte, musíte se rozhodnout, buď si ponecháte kancelář, co máte dosud, ale pak musíte přijmout i stagnaci vaší firmy, nechuť tady pracovat, větší únavu, rozladěnost, ztrátu radosti a více chaosu v životě,“ řekla žena mírně, ale tak klidně a jistě, že manželé okamžitě vycítili, že ví, o čem mluví. „Anebo to zkusíme vymyslet úplně jinak,“ dodala žena a usmála se na ně, „ale nejprve si v klidu promyslete, jestli do toho chcete skutečně jít.“

Karel s Veronikou se rozhodli, že to zkusí a všechno to nabralo rychlý spád. Sloup byl nahrazen průvlakem, obě kanceláře místo klasických plných dveří propojily široké prosklené posuvné dveře s dvěma křídly. Do obou místností pak proudilo mnohem více denního světla a také čchi, životadárné energie. Klasické zářivky byly nahrazeny širokospektrálními a poskytly komfort denního světla. Černý neladný nábytek vyměnily teplé jednoduché linie ušlechtilého běleného javoru. Místo žaluzií, které také nejsou z hlediska feng shui vhodné, byly na okna použity záclony a závěsy. Veronika si prohlížela tu neuvěřitelnou změnu. Místnosti byly vzdušnější a světlejší, ale Veronice navíc připadalo, jako kdyby se jednou tolik zvětšily. Prostor působil měkce, harmonicky, a přestože byl velmi jednoduchý i útulně a radostně. Veronika cítila, že původní obrazy sem dát nemůže. Proto se zaradovala, ale také podivila, když autorka této proměny donesla obrazy Dům, kde bydlí láska – Léto a Zpívání o radosti a pověsila je v kancelářích. Asi čtvrt roku poté seděli Veronika a Karel u nedělního oběda. „Nikdy bych nevěřil, že se to všechno takto rozhýbe,“ řekl Karel. “A já bych zase nevěřila, že si tak oblíbím nové obrazy, už jsem si objednala další, zasmála se Veronika. Už se zase těším do kanceláře, je mi tam opravdu dobře, možná že na tom feng shui opravdu něco bude.

Pokud ještě nemáte, stáhněte si TAPETU "DŮM, KDE BYDLÍ LÁSKA - LÉTO".