Výstava v Café Bažantnice

 

Kde: Café Bažantnice, Červený Dvůr 13, 381 01 Chvalšiny-Český Krumlov 1

Kdy: červen 2024

Vstupné: zdarma

Prodejní výstava

Otevírací doba: v rámci otevírací doby kavárny

 

A tak jsme o Velikonocích objevili na výletě krásné místo.

A není od nás vůbec daleko. Říká vám něco Červený dvůr? Bývalý zámek, který je místem uzdravení pro klienty s psychickým zatížením. To asi možná ví většina z nás. Co ale možná nevíte je, že zámek obklopuje ohromující a rozsáhlý park, který můžete navštívit a také místo, kam vás chceme pozvat a to do místní nádherné kavárny. 

Abyste kavárnu našli, projdete nádvořím zámku, šipky vás povedou vlevo přes nádvoří a hned jak vyjdete za roh, otevře se vám nádherný výhled a kousek opodál uvidíte malý letohrádek. 

Café Bažantnice není jen nádherný prostor, je i sociální podnik. Moc se nám líbí jejich záměr - vytvářet pracovní příležitosti a pozitivní prostředí pro všechny, díky čemuž zde pracují lidé s těžším uplatněním na trhu práce. Jejich výborná káva, dezerty, ale také něco dobrého na zub, se tak stane příjemným zastavením při procházce parkem. O Velikonocích jsme měli to štěstí a natrefili jsme na jejich velikonoční stezku pro děti. Sledujte jejich profil a určitě si z programu vyberete i vy. Ale zajet sem, stojí i jen tak na chvilku odpočinku na jejich terázce.

Na jejich webu jsme našli větu: Jsme parta srdcařů. Někteří cítí motýlky v břiše, když hnětou rukama kynuté těsto, jiní zase když šlehají mléko na cappuccino, ale všichni si hlavně užíváme malé (a nebo velké) rozhovory s vámi. A to můžeme potvrdit. Už když jsme s paní Olgou komunikovali náš nápad na výstavu, byla to krásná spolupráce. Slovo dalo slovo a tak po celý červen můžete zažít místní dobroty v atmosféře našich obrazů. 

Věříme, že to pro vás bude krásný zážitek. 

 

ANOTACE K VÝSTAVĚ

Proces tvoření může zvenčí vypadat jako chaos. Čím větší záběr tvoření (čím větší obraz se skládá), tím více se nezaujatý divák domnívá, že dění kolem něj nemá smysl. Žijeme v době, kdy všichni procházíme velikým procesem tvoření, které skládá jediný velký obraz. Jediný velký obraz nové krásné reality. Užijte si výstavu i radost z vašeho následného tvoření.