CELOPODNIKOVÁ DOVOLENÁ: Velice vám všem děkujeme za přízeň, v níže uvedených dnech budeme čerpat letní dovolenou. Můžete i nadále nakupovat, objednávky vyřídíme vždy první den po konci dovolené. DOVOLENÁ: 27. 07. - 11. 08. 2024 a 17. 08. - 25. 08. 2024

Prosinec v zahradě

PROSINEC V ZAHRADĚ

Na zahradě teď opravdu mnoho práce není. Kromě sypání ptáčkům (to je ale spíše radost) a odmetání či prohrnování sněhu nic dalšího řešit nemusíme. A to je moc dobře, protože v prosinci se žádná žena nenudí. Taky si každý rok říkáte, že tentokrát to vánoční pečení zredukujete, a pak opět končíte u dvanácti a více druhů? Pečeme mezi úklidem, zdobením bytu, vymýšlením a sháněním dárků.

Malinko dnes odbočím do Ženských kruhů… Co dělat, abychom se z toho náporu nezhroutily? Zapomeňme, milé ženy, na výkon a používejme svou energii plodnosti. Ráno si řekněme, že uděláme ten den, co je udělat potřeba. A co je potřeba udělat? Přece přesně to, co uděláme. Takhle je to jednoduché! Jakmile pracujeme s vědomím, že to, co uděláme, je přesně to, co udělat máme, tehdy se přestáváme stresovat, že jsme ještě měly udělat to a to, a nevyčítáme si, že jsme něco nestihly. Žádné seznamy a žádné odškrtávání.

Z vlastní zkušenosti vím, že když z výkonu přepnu na energii plodnosti, dostanu se do hlubinného klidu a zvládám toho ještě mnohem víc, a to mi činí radost. Všechno se tak nějak samo poskládá a věci se dějí a vše plyne. Přeji vám všem, milé ženy, užívejte si svou přirozenou energii a zvládněte předvánoční shon s úsměvem a v klidu.

Co děláme na zahradě v prosinci?

  • Doplňujeme pravidelně krmítka.
  • Pokud napadne více sněhu najednou, je dobré projít zahradu a setřást jej z větví, aby se pod jeho tíhou nepolámaly.
  • Zima je časem, kdy můžeme plánovat nové výsadby a výsevy.
  • Knihy o zahradách mohou být pro nás přínosnou inspirací. Velmi doporučuji přečíst si knihu Anastasia od Vladimíra Megreho. Kromě fascinujících informacích o zahradách a přírodě se dozvíte mnoho zajímavého o všech oblastech našeho života.

 

 

NÁŠ TIP:

Tentokrát vás zveme na zimní fotografickou prohlídku naší zahradou Anastazie: