Adventní čas - 1. úklid bytu

uklid podle feng shui

začínáme úklidem podle feng shui

 

1. Adventní čas - Úklid bytu

 

Konec roku je období, kdy se ohlížíme zpátky a bilancujeme, jak se nám dařilo. A také se připravujeme na krásný a významný svátek- Vánoce, kdy se k nám zase vrátí Světlo a Láska má možnost se znovu narodit v našem srdci.

Abychom svou Lásku náležitě přivítali, čistíme svou duši, ale také obydlí a tím bychom měli dokonce začít, protože obydlí a naše duše spolu souvisí. To dobře věděli už naši předci a teď k nám toto poznání znovu promlouvá z učení feng shui. Dokonce podle feng shui má jednak celý byt své oblasti (sektory Bagua) a stejně tak každá místnost. Nepořádek v určitém sektoru nám může zablokovat energii v životní oblasti, která se sektorem souvisí (na to se ještě podíváme v novém roce). Proto nepodceňujme úklid a pusťme se do toho.

 

Pár praktických návodů na dobrý úklid:

  • Začínáme vždy od shora dolů, tzn. myjeme okna, dveře, nábytek a nakonec podlahy.
  • Okna jednoduše a perfektně umyjete, když do vody vlijete trochu březového šamponu (nesmí být s perletí). Okna budou krásně čistá a nebude je třeba ani následně leštit. To samé platí i pro skleněné dveře a zrcadla v bytě. Okna myjte zásadně, když je pod mrakem. Uvidíte, že výsledek bude perfektní.
  • Na otírání nábytku můžete kápnout do vody pár kapek přírodního éterického oleje (třeba pomeranč), který krásně provoní celý byt.