Adventní čas - 2. úklid duše

uklid podle feng shui

 

2. ADVENTNÍ ČAS - ÚKLID DUŠE

 

Každý den přijímáme do sebe dobré i zlé (myšlenky a pocity) a je to jen naše volba, co si vybereme. Zkusme se zamyslet, jakým myšlenkám a pocitům dovolujeme vstoupit. Pokud si myslíme, že je v nás kromě dobrého i to zlé a toho zlého je docela dost, tak je nejvyšší čas, to zlé dát pryč. A to musíme udělat sami - tak jako nás nikdo nemůže otevřít vůči dobru nebo zlu, to můžeme jen a jen my sami, tak stejně tak, pokud už jsme zlo přijali do sebe, tak nikdo kromě nás ho nemůže za nás odložit. Nestačí si jen říct - ode dneška přijímám jen dobré myšlenky a pocity. Taková snaha nebude mít dlouhý efekt. Protože, pokud ve mně zůstalo i to špatné, pak rychle nakazí to dobré. Je to stejné jako s mísou s ovocem. Když mám v míse pár kousků ovoce, které je nahnilé a přidám k němu krásné, čerstvé ovoce, tak toto dobré ovoce se začne rychle kazit. Co tedy musím nejprve udělat? Vyndat nahnilé ovoce a pak teprve vložit to dobré.

 

Praktický návod na zbavení se špatného ve mně

  • Napíšu si, co mě nejvíce trápí, pobuřuje, rozčiluje a jak se to konkrétně projevuje v mých myšlenkách (např. Jsem úplně nemožná, manžel mě vnímá jako svoji služku, v práci je to nesnesitelné atd.)
  • Pak si uvědomím - tak toto (a ještě mnohem víc) mi blokuje energii v životě a to už nechci.
  • Vezmu si barevné pastelky a čtvrtku A4 a začnu malovat všechny svoje neblahé pocity zcela volně, intuitivně. Není třeba namalovat nic konkrétního. Maluji (nebo čárám) tak dlouho, až pokryji celou čtvrtku.
  • Je čas se rozloučit se starými pocity. Obrázek spálím (oheň transformuje) a popel spláchnu tekoucí vodou (voda očišťuje).
  • Nakonec si na stůl naaranžuji krásnou květinu a pozvu dobré myšlenky do svého života.