15. den: Je toto pro mě dobré?

Stačí nás 10% DEN 15: JE TOTO PRO MĚ DOBRÉ?

Dnes se naučíme techniku Je toto pro mě dobré. Troufáme si tvrdit, že takové cvičení nikdo z koučů či lektorů osobního rozvoje ještě nikdy do světa nevypustil.

Sociální sítě, emaily, reklamy (pozn.: reklama je od slova RE-KLAMA, opakovaně klamat) jsou plné různých technik, se kterými se dnes roztrhl pytel. Sledujeme to a musíme vám povědět, mnoho technik, které se na nás valí nejsou v mnoha případech pro nás vhodné a někdy jsou dokonce nebezpečné a neztotožňujeme se s nimi. Sami jsme dostali několik pozvánek, například na společné meditace a věřte nám, často jsou spíš kontraproduktivní, než léčivé.

Nebudeme vám ale říkat, které z technik, cvičení, meditací, či kurzů osobního rozvoje jsou správné nebo nesprávné.

DÁME VÁM OPĚT ZDARMA a troufáme si říct, JAKO JEDINÍ, techniku pomocí, které poznáte, zda je daný lektor či lektorka, technika či meditace, pro vás vhodná, zdravá, léčivá, podporující a bezpečná.

Proč to děláme? Protože věříme, že máme veřejnosti nabídnout způsob jak se správně rozhodovat. Nechceme lákat reklamními hesly, ale tím, co tvoříme.

Vyzkoušejte si tuto techniku. A nesnažte se výsledek tlačit rozumem :-)

Výborné je, že tuto techniku můžete používat i v jiných oblastech vašeho rozhodování, například i na tak obyčejnou věc, jako je výběr kosmetiky :-)

A jak na to? Ve videu vám to Alenka ukáže a přesný popis techniky je hned o kousek níž?

NÁVOD NA TECHNIKU: JE TOTO PRO MĚ DOBRÉ? 

 • Nejprve si na papírek napište například jméno lektora, název meditace, název kurzu atd., na které se chcete zeptat. Pokud se rozhodujete mezi více variantami, je dobré mít maximálně 3 varianty. Každou na jednom papírku.
 • Papírky si nechce blízko sebe.
 • Postavte se rovně, nohy mírně od sebe, abyste měli příjemnou stabilitu. Párkrát se prodýchejte pro lepší soustředění a naladění se.
 • První co musíte zjistit je, kde máte ANO a kde máte NE.
 • Dejte si levou ruku na solar (jako to ukazuje Alenka ve videu), na ní pravou ruku, oči máme zavřené a položte si nahlas nebo v duchu otázku:
 • Zde s vámi nasdílíme dvě varianty otázek. Pro ty, kteří necítí, že by chtěli použít slovo Bůh - pro vás je připravená druhá varianta otázky a jako první uvádíme naší variantu otázky, tak jak jí používáme v naší škole.

Originální varianta otázky: Milý Bože, Otče i Matko, Stvořiteli celého vesmíru .... jsem .... a teď řekněte svoje celé jméno.

Varianta upravená: Vesmírný intelekte ... jsem .... a teď řekněte svoje celé jméno.

 • Sledujte svoje tělo, oči máte stále zavřené, kam se vám tělo naklání - DOPŘEDU? Nebo DOZADU? Podle toho, v daném směru máte ANO a na druhé straně NE.
 • Například: Alenku ve videu táhne otázka s jejím jménem DOPŘEDU, má tedy ANO vepředu a NE vzadu.
 • Schválně si vyzkoušejte toto s jiným jménem? Abyste měli jistotu, že poznáte NE a táhne vás to na opačnou stranu.
 • A teď přijdou na řadu papírky.
 • Vezměte si jeden papírek s otázkou do levé ruky, tu dejte opět na solar, pravou ruku na ní. Oči máte zavřené a položíte si otázku:

Originální varianta otázky: Milý Bože, Otče i Matko, Stvořiteli celého vesmíru .... JE TOTO PRO MĚ DOBRÉ?

Varianta upravená: Vesmírný intelekte ... JE TOTO PRO MĚ DOBRÉ?

 • Oči máte zavřené, naciťujte si své tělo, jak na otázku reaguje. Kam vás táhne, dopředu, dozadu? Co vám tělo říká, co říkají vaše emoce, jak se cítíte?
 • Klidně i tuto techniku vyzkoušejte nejprve na jednoduchých věcech, kde je odpověď jasná. Abyste si vyzkoušeli, jak dobře jste naladění.

A je to:-)

 

EBOOK STAČÍ NÁS 10%: ucelených 21 dní pro klid, zdraví a radost za 210 Kč

Toto cvičení je součástí 78 stránkového ebooku, který vás provede 21 denní výzvou pro zdraví, klid a radost, který si můžete koupit zde. Čekají vás, konstruktivní informace, praktická cvičení, videa, meditace a náměty na osobní rozvoj, které vám napomohou udržet si opravdový klid, radost a pevné zdraví. Metodiku pro vás sestavila lektorka Mgr. Irena Kovářová z centra osobního rozvoje Měsíčnice. 

Všechny techniky jsou chráněny autorskými právy školy Měsíčnice. Děkujeme, že načerpané informace používáte ke své osobní potřebě, k čemuž jsou určené, a nikoliv ke komerčním účelům. Měsíčnice je škola s vlastní, nadčasovou metodikou s téměř 30letou tradicí.