26. den: Spánek = Klid

Stačí nás 10% DEN 26: SPÁNEK = KLID

Už žádné staré koleje: Jak si udržet klid POČTVRTÉ

Milí přátelé,

dnes nás čeká čtvrté zastavení v naší minisérii na téma KLID. Také už začínáte najíždět do původních kolejí a stýská se vám po klidu, který jsme skoro dva měsíce prožívali? 

Chcete si klid udržet co nejdéle? Sledujte naše jednoduché motivační úvahy, které vás postupně provedou RŮZNÝMI PODOBAMI KLIDU.

ČEKÁ NÁS 7 ZASTAVENÍ S NAŠIMI TÉMATY KLIDU, která pro vás zveřejníme vždy ve středu.

Nechte na sebe působit naše otázky.

Zkuste na ně hledat odpovědi sami v sobě.

Pokud vám samotným budou naskakovat další otázky, na které budete hledat odpovědi, sdílejte je s námi.

Tato cvičení nejsou o domácích úkolech, (i když někde to maličko porušíme a trošičku jsme se zase rozšoupli), ale o úvahách, na které třeba v našem tempu nemáme čas. A jak víme, vše začíná myšlenkou ...

Na závěr přidáme vždy jednu otázku týdne.

ZÁVĚREČNÉ VELKÉ CVIČENÍ

Celou tuto sérii pak na závěr ukončíme důležitým cvičením, do kterého bychom se měli pustit všichni, bez výjimky a jeho téma bude: Jak se naučit spočívat?

DNEŠNÍ TÉMA KLIDU = SPÁNEK

Nechte na sebe působit naše otázky. Naskakují vám další otázky na toto téma? Klidně si je zapisujte a sdílejte je s námi.

♡ Kolik hodin denně spíte?

♡ Co vám ruší spánek?

♡ Míváte často sny?

♡ Pamatujete si svoje sny po probuzení?

♡ Taky milujete pohled na svoje spící děti?

♡ Považujete spánek za důležitý?

♡ Víte, že obrazy v ložnici mohou podpořit nebo narušit váš spánek?

OTÁZKA TÝDNE: Víte, co je to světelný smog?

ODPOVĚĎ:

Světelný smog je znečištění, které vzniká vlivem nočního osvětlení ve městě i na venkově. V současné době je světelný smog nejvíce rozšířen ve velkých aglomeracích, ale šíří se stále více i na venkov. Družicové snímky jasně ukazují, že na naší planetě již nenalezneme příliš mnoho míst, které by nebyli zasažené světelným smogem. Noční umělé světlo má nepříznivý dopad na život mnoha nočních tvorů, živočichů, motýlů a je nezdravé i pro člověka. Člověk potřebuje pro svou regeneraci a regeneraci mozku klidný spánek v prostoru chráněném před světelným smogem. Byla prokázána přímá souvislost mezi vyšším rizikem vzniku rakoviny prsu a nedostatečnou tmou během spánku.

Proto pokud chcete si dopřát opravdu zdravý spánek a žijete v místě vystaveném světelnému smogu, pořiďte si do okna zatemňovací rolety. A přejeme vám klidný spánek.

Všechny techniky jsou chráněny autorskými právy školy Měsíčnice. Děkujeme, že načerpané informace používáte ke své osobní potřebě, k čemuž jsou určené, a nikoliv ke komerčním účelům. Měsíčnice je škola s vlastní, nadčasovou metodikou s téměř 30letou tradicí.