CELOPODNIKOVÁ DOVOLENÁ: Velice vám všem děkujeme za přízeň, v níže uvedených dnech budeme čerpat letní dovolenou. Můžete i nadále nakupovat, objednávky vyřídíme vždy první den po konci dovolené. DOVOLENÁ: 27. 07. - 11. 08. 2024 a 17. 08. - 25. 08. 2024

29. den: Moje tempo = Klid

Stačí nás 10% DEN 29: MOJE TEMPO = KLID

Už žádné staré koleje: Jak si udržet klid POSEDMÉ

Milí přátelé,

dnes nás čeká sedmé zastavení v naší minisérii na téma KLID. Také už začínáte najíždět do původních kolejí a stýská se vám po klidu, který jsme skoro dva měsíce prožívali? 

Chcete si klid udržet co nejdéle? Sledujte naše jednoduché motivační úvahy, které vás postupně provedou RŮZNÝMI PODOBAMI KLIDU.

ČEKÁ NÁS 7 ZASTAVENÍ S NAŠIMI TÉMATY KLIDU, která pro vás zveřejníme vždy ve středu.

Nechte na sebe působit naše otázky.

Zkuste na ně hledat odpovědi sami v sobě.

Pokud vám samotným budou naskakovat další otázky, na které budete hledat odpovědi, sdílejte je s námi.

Tato cvičení nejsou o domácích úkolech, (i když někde to maličko porušíme a trošičku jsme se zase rozšoupli), ale o úvahách, na které třeba v našem tempu nemáme čas. A jak víme, vše začíná myšlenkou ...

Na závěr přidáme vždy jednu otázku týdne.

ZÁVĚREČNÉ VELKÉ CVIČENÍ

Celou tuto sérii pak na závěr ukončíme důležitým cvičením, do kterého bychom se měli pustit všichni, bez výjimky a jeho téma bude: Jak se naučit spočívat?

DNEŠNÍ TÉMA KLIDU = MOJE TEMPO

Nechte na sebe působit naše otázky. Naskakují vám další otázky na toto téma? Klidně si je zapisujte a sdílejte je s námi.

♡ Podařilo se vám zpomalit?

♡ Chcete se vrátit do původního tempa?

♡ Nebo už jste ho dokonce předehnali?

♡ Myslíte, že tempo ve kterém jsme všichni fungovali, je pro člověka přirozené a zdravé?

♡ Kdo určuje vaše tempo?

♡ Co můžete udělat pro to, abyste si zpomalení udrželi?

♡ Přemýšleli jste někdy nad tím, že nesprávná míra tempa vám může vzít klid?

OTÁZKA TÝDNE: Co můžete udělat pro to, aby vás tempo nepohltilo a abyste si přirozené zpomalení udrželi?

Dnes toto téma uchopíme maličko odlišně a přidáme vám ještě dvě otázky. Jednu pro ženy a jednu pro muže. A třeba budete s našimi úvahami k tempu souhlasit.

OTÁZKA PRO ŽENY: Považujete se za výkonnou ženu? Není je lepší být plodná?

NAŠE ÚVAHA NA TOTO TÉMA:

Rovina „plodná, nebo výkonná?“ V současné době je téměř každá žena výkonná. Je orientována na výkon. Souvisí to s nastavením této doby. Výkonná znamená dobrá. Ale úplně jsme zapomněly, že výkon a výkonnost patří k muži – je to mužská energie. Žena má být plodná. A to je něco diametrálně odlišného. Jsme-li výkonné, pak jsme v mužské energii. A jsme silně zaměřené na rivalitu, protože výkon vede k tomu, že „já vám ukážu, že jsem nejlepší“. Toto je zcela správná energie u muže. Ale u ženy se má projevovat energie plodnosti.

Pokud si naplánujeme úkoly a večer si je pak budeme odškrtávat, tak jsme výkonné. „No, dneska jsem zvládla 5 úkolů, to jsem byla tak středně výkonná, tak zítra si dám víc úkolů.“ A druhý den si řeknu: „A dneska jsem zvládla 7 úkolů, 8 úkolů, dneska jsem byla výkonná. A někdy i 10 úkolů, to jsem super výkonná!“ No, možná jsme výkonné, ale tím pádem jsme celkem uštvané, i když se můžeme tvářit, jak to všechno máme pod palcem.

Co tedy znamená být plodná?

Když jsme plodné, dovolujeme procesům, aby se děly. Plodná neznamená připravená na otěhotnění a porod dítěte, i když i to do toho patří, ale to je jen malá, nepatrná výseč. Být plodná znamená především tvořit. Tvořit jako tvůrce. Tvořit jako Bůh. Z ničeho, skrze svou mysl. Skrze své emoce. Žena má tvořit. Ne materializovat, ale tvořit, to je veliký rozdíl. Tzn. má vnášet obrazy – to je největší umění ženy.

Když je žena plodná, chová se jako jabloň.

Ne nadarmo je jabloň druhý nejsilnější ženský strom; vůbec nejsilnější ženský strom je bříza. Jabloň je hned na druhém místě a je krásným obrazem ženské plodnosti. Představte si, že by si jabloň jednoho dne řekla: „Já už nebudu plodná, já chci být výkonná, to je lepší. A proto ráno rozkvetu, v poledne nasadím plody, odpoledne je nechám růst a večer bude sklizeň.“ Pokud by jabloň takhle začala uvažovat a dosáhla by toho, že se to takto stane, bude zcela vyčerpaná. A to je způsob našeho směřování v současné době, nás žen.

Navíc plodnost je vždy spojená se spoluprací.

Taková jablůňka spolupracuje se zahradníkem, spolupracuje s půdou, se sluncem, s větrem, s deštěm. A představte si, že by řekla: „Já nepotřebuju vsadit do půdy, já o půdu nestojím, já si poradím jinak. A nepotřebuju, aby na mě svítilo sluníčko, nepotřebuju, aby na mě pršelo, nepotřebuju vůbec zahradníka atd.“

Asi samy, milé ženy, tušíme, že to by nedopadlo dobře. Jabloň by uschla a uhynula. To samé děláme my, když odmítáme spolupráci, na kterou jsme my ženy nastavené. Ale jsme jí schopné? Ano, jsme, ale pouze tehdy, jsme-li v energii plodnosti. Jsme-li v plodnosti, a nikoliv ve výkonnosti.

Když jste jako žena ve své přirozeně ve své energii, nebo-li v plodnosti, začnete pociťovat hlubinný KLID, protože plodnost a KLID patří k vaší podstatě, jako k ženě.

OTÁZKA PRO MUŽE: Změnit či nezměnit mužské tempo?

NAŠE ÚVAHA NA TOTO TÉMA:

Poprosili jsme našeho kolegu a kamaráda Josefa, jestli by nám zkusil sepsat pár slov na téma tempo právě z pohledu muže. Josefe děkujeme a zde jeho pár slov :-)

Změnit či nezměnit mužské tempo? Co je v dnešní době mužské tempo? Být dobrý nebo dobrák? Souvisí to spolu?

Muž by měl s každým nádechem a výdechem cítit, že je dobrý a síla v něm také.

Tempo muže je v každém více méně stejné. Je ale potřeba se občas zamyslet, co mé tempo přináší pro životní prostor. Moje tempo pro mě znamená každodenní tok mé energie vybraným směrem. Buď můžu být více dobrý nebo býti "pořád stejným dobrákem".

Býti dobrý je někdy mnohem složitější a těžší cesta. Je tu mnoho ano i ne, možná bude lepší když, nech to býti, nepleť se do toho, tohle není tvoje věc. Ale dle mého názoru je životně důležité pro muže, vybrat si směřování energie a tempa tak, aby se cítil býti dobrý.

A to je třeba vnímat. A vědět, že všechno nakonec dobře dopadne a když ne? Tak to ještě není konec.

Druhou stranou mince je právě "dobráctví" = na všechno ano, kupředu strachu se znelíbit ostatním, že jsem vlastně ve všem jiný. To je vtisknuto v mnoha citátech a výrocích, proto je třeba vidět v dnešním tempu slova dobro a dobráctví odlišně.

Posléze přijde. Co je vlastně dobré a co je teda správné. Tempo pro muže a budu říkat výkonnotní dobré tempo, je býti potřebný a chtěný = sociálně žádaný. Tempo dnes je i trpělivost a odpuštění všemu všednímu. Rodina, ulice, jízda v autě, práce, i to, že mám souseda, který má jinou genetickou výbavu, kód než běžný občan muž.

Tempo muže se může měřit i fylozoficky: Podle délky úsměvu jeho ženy a dětí. Tempo muže je také výkon a rivalita. Rivalita, i když u mužů je dobrá, by měla jíti s nádechem závazku a vnímání odpovědnosti své síly a moci k ostatním. Vědomí všeho, co můžu, co chci a co bych mohl mnou prostupuje a v tempu si pokládám otázky: Co je dobré a co je správné. 

Na závěr: Mužské tempo budu harmonizovat tím, že si budu klást otázky, co je dobré a co správné. Po té myšlenkové dobro materializuji. .... Je je síla Muže!

Všechny techniky jsou chráněny autorskými právy školy Měsíčnice. Děkujeme, že načerpané informace používáte ke své osobní potřebě, k čemuž jsou určené, a nikoliv ke komerčním účelům. Měsíčnice je škola s vlastní, nadčasovou metodikou s téměř 30letou tradicí.