SRPEN - feng shui PŘÍBĚH

Milí přátelé,

máme pro vás 8. příběh z 12 dílné série podcastů PŘÍBĚHY, které jsou navázané na naše české feng shui obrazy. Jsme rádi, že vás v letošním roce můžeme obdarovat, a proto, pokud si chcete vyzkoušet působení našeho obrazu, můžete si jej ZDARMA stáhnout do mobilu a počítače jako tapety, případně je můžete sdílet s vašimi přáteli. V průběhu celého roku od nás každý měsíc dostáváte:

ZDARMA TAPETA ♥

Harmonizační obrázek, který na vás v průběhu měsíce působí a posiluje určitou životní oblast.

ZDARMA PŘÍBĚH ♥

Poslouchání příběhů rozvíjí v lidech intuici, empatii, představivost a obrazotvornost a podporuje harmonizaci dané životní oblasti. Nejdůležitější pro změnu a vývoj čehokoliv je právě obrazotvornost a proto s ní pracujeme i v našich online kurzech.

srpen - feng shui PŘÍBĚH "na stříbrném kopci léto"

 

 

Martina a Jan před nedávnem oslavili stříbrnou svatbu. Těch 25 let uteklo jako voda. Když se poznali, měli oba jasno. Přáli si velký byt, budou mít 2 děti, budou cestovat a budou všichni spolu šťastní.

Všechno se jim splnilo, a tak teď ani jeden z nich nedokáže pochopit, proč cítí nějakou zvláštní prázdnotu. Jen když si prohlíží alba z cest, cítí na chvíli radost a pak zase pocit prázdna. Děti už vyrostly a osamostatnili se, mají své přátele, své plány. Čas, který dříve celý věnovali dětem, jim nyní připadá nadbytečný a neví, čím ho vyplnit. Mají se všichni rádi, to ano, jen teď nastal čas, kdy si potřebují najít svou další cestu – děti i rodiče. Od dětí dostali ke stříbrné svatbě obraz s příznačným názvem Na Stříbrném kopci – Léto. Dali si ho do ložnice. Martina má pocit, že ji uklidňuje a dobře se jí usíná.

Když šla dnes Martina domů z práce, objevila se jí najednou v hlavě myšlenka, ať si koupí nějaký pěkný časopis o zahradách. Martina se té myšlence v duchu usmála: „K čemu?“ zahradu jsme nikdy neměli, a ani jsme jí nechtěli. Jenže nápad pořád dotírá, a tak se Martina zastaví u stánku s časopisy a vybere si jeden, který má pro ní obzvlášť hezkou fotografii na titulní stránce.

Doma se pohodlně usadí v křesle a listuje časopisem. Fotografie z titulní strany patří k rozsáhlému článku o rodových usedlostech. Článek je doplněn množstvím nádherných zahradních zákoutí a Martina cítí, jak se v ní otevírá něco zasunutého do nejhlubších vod mysli, jen pořádně neví, co to je.

V textu najde zmínku o knihách o sibiřské poustevnici Anastasii od spisovatele Vladimíra Megreho. Žena ani neví proč, ale jde k počítači a vyhledá knihy a skoro automaticky je objedná všechny, přestože celý soubor obsahuje 10 knih. Po 2 dnech dorazí balík. Martina knihy rychle vybaluje. To je zvláštní, myslí si, proč jsem tak nervózní, vždyť jsou to obyčejné knihy. Martina si prohlíží tmavozelené přebaly knih a zběžně jimi listuje. „Vždyť to nemá žádné obrázky,“ říká si zklamaně, „to jsem se zase unáhlila.“ Martina očekávala, že v knihách najde fotografie stejně pohádkově nádherných zahrad jako v časopise, jenže tak tomu není. Trochu otráveně otevře první knihu a začne číst. Již po přečtení prvních řádek se dostaví ono nepochopitelné vzrušení. Martina čte a čte a nedokáže přestat. „Copak to čteš, že mě ani nevnímáš?“ ptá se zvědavě Jan. Martina k němu překvapeně zvedne oči: „Jé, ty už jsi tady.“ „Copak čteš?“ zopakuje Jan otázku. „Takovou zvláštní knihu, ani nedokážu popsat, co to se mnou dělá, ale každopádně mám velmi příjemné pocity a nedokážu přestat.“ Martina to sama nechápala, ale přečetla všech 10 knih s takovou lehkostí a radostí, jakou dosud při četbě nezažila.

Během čtení pochopila, člověk má najít místo, které k němu promlouvá, za toto místo má přijmout zodpovědnost a stvořit svou malou vlast, skrze své nejčistší a nejsvětlejší myšlenky. Martina věděla, že alespoň některé z těch krásných obrazů, které jí naskakovaly při čtení knihy, musí sdílet se svým mužem. Toto může být naše další cesta a může být krásná, pomyslela si spokojeně a šla péct manželův oblíbený hruškový koláč.

 

Pokud ještě nemáte, stáhněte si TAPETU "NA STŘÍBRNÉM KOPCI - LÉTO".