CELOPODNIKOVÁ DOVOLENÁ: Velice vám všem děkujeme za přízeň, v níže uvedených dnech budeme čerpat letní dovolenou. Můžete i nadále nakupovat, objednávky vyřídíme vždy první den po konci dovolené. DOVOLENÁ: 27. 07. - 11. 08. 2024 a 17. 08. - 25. 08. 2024

Znáte obrazotvornost? Že nevíte, co to je? Tak pojďme spolu něco vyzkoušet.

Obrazotvornost_1

Představte si, že je vám 6 let a sledujte následující příběh.

Tohle roční období miluji. Je zima, chviličku před Vánocemi, už je úplná tma a měsíc osvětluje vysoké sněhové peřiny. Jééééé, jak překrásně se leskne každá sněhová vločka v měsíčním světle. Mráz mi maličko oťukává nos a cítím, jak každý nádech lehce mrazivého vzduchu čistí celé mé tělo. Je zajímavé to sledovat. A to ticho všude kolem. Jen sníh pod mýma nohama křupe a je opravdu zábava to poslouchat. Pokaždé to křupne trošku jinak. 

Zrovna jdeme s rodiči k jedné tetě tady ve vesnici. Všichni se u ní pravidelně scházíme. Teta totiž umí vyprávět přenádherné příběhy a já už se nemůžu dočkat, až si vlezu s ostatními dětmi na její pec a budeme zase poslouchat všechno to vyprávění. 

A už vidím její domeček s modrými okenicemi a teplé světlo v oknech. Rozběhnu se z kopečka dolů, stačí jeden výskok a už se kloužu po namrzlé pěšině, jako po ledové skluzavce. Před dveřmi ještě pěkně podupat, aby z bot opadal sníh, a už otevíráme s rodiči dveře. To teploučko, to nás krásně vítá. 

Ve velké společné místnosti už je pěkně živo. Všichni naši přátelé už jsou tady a ševelí v družných rozhovorech. Neváhám a okamžitě vyskakuji na pec mezi polštáře a zdravím se s kamarády, kteří se už také nemohou dočkat vyprávění. 

A je to tady. Teta začala vyprávět... ležím si pěkně na zádech a na bílém stropě si všechna slova nového příběhu představuji. Někdy jsou příběhy tak silné a napínavé, až se mi tají dech a srdce cítím až v krku.

Jako když jednou teta vyprávěla o jedné statečné ženě, Anastasie se jmenovala, a ta přenesla lidi přes úsek času temných sil. Úplně ten příběh zase vidím. Jak celá unavená z toho, jak na sebe strhla pozornost všeho zlého na světě, ne proto, aby s tím vším zlem bojovala, ale proto, aby mu ukázala, že síla člověka je mocná právě v tom, když je napojený na Lásku a s přicházejícím zlem nebojuje. A také proto, aby poskytla prostor a čas co nejvíce lidem k tomu, aby se probudili. Tak tahle Anastasie, celá unavená, vlídně odmítla pomoc světlých sil, které ji chtěly přenést do blízkého jezírka s léčivou vodou. Neodmítla je proto, že by byla pohrdavá, ale ona moc dobře věděla, že musí všem zlounům ukázat, jak silná může být každá „obyčejná“ lidská bytost, pokud věří v Lásku. Jsme to právě my lidé, kteří v sobě máme boží jiskru. 

To se mi vždycky moc líbilo, vidím tu jiskru totiž jako takové světle modré světýlko, které máme kousíček nad srdcem, myslím, že asi někde tam, kde máme duši, jak mi říkala maminka. Vůbec nechápu, jak tak mrňavé světýlko může mít takovou sílu. Ale už několikrát mi moc pomohlo, snažím se na něj nikdy nezapomínat. 

A tak její rozhodnutí světlé síly respektovaly a jen zpovzdálí sledovaly, jak odhodlaná krůček za krůčkem směřovala k tomuto léčivému jezírku. A opravdu. Ona tam došla a zázračná voda ji uzdravila, a tak všichni ti bubáci uviděli sílu člověka a sílu Lásky a utekli. 

A tak, když se mi třeba něco nedaří nebo se o mě pokouší strach, zhluboka se nadechnu a vydechnu, jak mě to učí maminka, a vzpomenu si na statečnou Anastasii a její odvahu v Lásce a strach je pryč. 

Kdo si dá horkou čokoládu?“ vytrhla mě otázka z představ zpět do společné místnosti a na vyhřátou pec. Ani nevím, co tentokrát teta vyprávěla. Ale to nevadí, kamarádi mi to pak poví.

Já, já, já, já taky, já prosím velkou,“ začalo se ozývat mezi dětmi a přidal se i jeden strejda a dvě tety. Co to cítím? Vánoční cukroví, slaný karamel, pečený chleba s pomazánkou, ale taky vůni řízečků s rozmarýnovou strouhankou. Ale cítím taky hřebíček a pomeranč a vůni dřeva hořícího v krbu. 

Maminka nám všem už nese na pec v puntíkatých hrnečcích s ouškem horkou čokoládu s čepicí z domácí šlehačky posypanou skořicí a každý z nás dostane navíc vlídné pohlazení. Je mi krásně. Jako všem tady. 

Tohle si chci zapamatovat. Navždycky,“ prolétne mi hlavou. A pevně zavírám oči, aby se mi obraz pevně zakotvil do srdce i do paměti. Ten pocit klidu a spokojenosti, to že jsme všichni veselí, zdraví a spolu. Pozoruji maminku, jak si s ženami mezi povídáním ukazují triky na háčkování a u krbu zase v půlkruhu s ostatními muži sedí tatínek a určitě řeší něco moc důležitého. 

Úplně to cítím... za chvilku už budou Vánoce... ne,ne, Vánoce jsou už teď, jsme totiž všichni spolu a to miluji ...

Obrazotvornost_3

Co říkáte? Odehrával se vám příběh před očima? Cítili jste něco? Křupání sněhu pod nohama, skořici z horké čokolády? Byli jste chlapeček nebo holčička? Jak vypadala ta místnost? A co příběh o Anastasii a o síle Lásky? Nebo ten pocit bezpečí, který se příběhem nese. Proč tomu asi tak je? 

Každý z nás určitě viděl něco trošku jiného. Obrazotvornost je překrásná věc. Víte, co je důležité? Že skrze obrazotvornost, skrze příběhy, se učíme. Příběhy, které nesou pozitivní příklady a které zapojí všechny naše smysly, jsou důležité pro naši schopnost obrazotvornosti. Prožitky jsou mnohonásobně silnější a určitě také cennější pro život než nazpaměť naučené stohy knih bez emočního přesahu. 

A PROTO JE OBRAZOTVORNOST SOUČÁSTÍ NAŠÍ TVORBY

Setkáte se s ní jak v našich online kurzech, v dětských knihách o Haničce a skřítkovi Rozmarýnkovi, tak také v našem blogovém povídání. 

Poslechněte si jeden z příběhů z našeho online kurzu Na vlně ženství:

Nebo se zaposlouchejte do příběhu o holčičce z dětského domova ze série našich podcastů na téma feng shui obrazy:

 

 

Úplnou novinkou mezi produkty, kde s obrazotvorností také pracujeme, jsou naše Knoflíky pro štěstí.

 

A proč Knoflík pro štěstí? Protože knoflík je už dávno spojený se symbolikou štěstí. Naše knoflíky navíc nesou energeticky silný kabátek, nesou totiž jednotlivé fragmenty z našich pozitivních obrazů. To je jedna rovina. A pak je tu osobnostně rozvojová rovina, kde skrze obrazotvornost, slovo a příběh vnášíme kousek štěstí do vaší duše. A toto drobné štěstí ve vás nastartuje touhu po pozitivním kroku ve vašem životě. 

Udělejte si radost Knoflíkem, anebo co kdyby se stal náš knoflík přesně tím pravým dárkem pro vaše nejbližší?

Vybírejte srdcem... Bude to příběh o lásce, o podnikateli, o splněném přání, o dávné moudrosti, o zahradníkovi? Nebo jiný z 15dílné série Knoflíků pro štěstí? To už necháme na vaší intuici.