Dítě z dětského domova ztrácí domov dvakrát! Spojili jsme síly s Nadací Veroniky Kašákové

Milí přátelé,

ve článku Darujme kousek štěstí jsme si povídali o tom, proč by mělo být součástí našich životů DAROVÁNÍ a představili jsme vám jednu z našich letošních naplánovaných kampaní na podporu tvořivých neziskových projektů.

Magnety pěstouni

UŽ TEDY ZNÁTE KAMPAŇ "Magnetky pro radost pěstouňátkům"

Jak už víte, naší pozornost letos směřujeme teď do srpna na děti. Máme silnou vazbu na pěstounské rodiny a těm právě je směřována tato kampaň. Rádi bychom vám touto cestou poděkovali. JSTE TOTIŽ ÚŽASNÍ. Vaše zapojení se do kampaně v tuto chvíli přineslo již 40 ks magnetek pro malá pěstouňátka.

Kampaň poběží až do konce srpna 2021.

A tak pokračujeme a za nákup každého OBRÁZKU MALÉHO FORMÁTU darujeme jednomu dítěti v pěstounské péči naší MAGNETKU PRO RADOST. Na konci srpna předáme magnetky do pěstounského centra paní Janičce Seilerové. 

Pro někoho možná maličkost, ale pro druhého velká podpora. A vyprávění pěstounky Bohumilky nám jen povrdilo, co krásného taková malá magnetka může pěstouňátku přinést do života. A proč ona sama naše obrázky a drobné dárečky daruje pěstouňátkům na jejich další cestu životem. 

 

SEZNAMTE SE S DRUHOU KAMPANÍ ,,Dítě z dětského domova ztrácí domov dvakrát!‘‘

Banner Milujsukni Kašáková

Dnes bychom vám chtěli představit naší druhou kampaň. Kterou směřujeme na děti trošku větší. Spojili jsme síly s Nadačním fondem Veroniky Kašákové a počínaje dnešním dnem až do konce srpna půjde z našeho obratu 7% na podporu jejich tvořivého projektu RESTART. Jejich projekt pracuje s dětmi, které v plnoletosti opouštějí dětský domov a snaží se jim tuto novou cestu podpořit průvodci, lidmi, kterým záleží na osudu těchto dětí.

 

PROČ JSME SE ROZHODLI PODPOŘIT PRÁVĚ TENTO PROJEKT?

Velmi silně s námi rezonuje jejich vize. Aby každý mladý člověk, který opouští brány dětského domova, měl možnost před odchodech navázat individuální lidský vztah, který bude pokračovat i po odchodu z dětského domova. Chápou, že jednodenní návštěva, která ovlivní jen povrchové záležitosti, je málo a to jim nestačí. Proto se rozhodli být dětem a mladým lidem ještě blíž prostřednictvím průvodců. A tak vznikl jejich projekt RESTART.

 

CO JE PROJEKT RESTART?

Každý mladý člověk, který projeví zájem, získá svého průvodce, se kterým se setkává minimálně rok před odchodem z dětského domova, aby mohl vzniknout láskyplný vztah založený na důvěře. Ještě v dětském domově si stanoví individuální plán, na kterém budou 2x měsíčně společně pracovat např. dokončené vzdělání, výběr vhodného zaměstnání, finanční hospodaření, bydlení, kvalitní vztahy, plnění povinností vůči státu.  Po odchodu z dětského domova se společně setkávají až do naplnění tohoto plánu a především do stabilizování životní situace mladého člověka.

Projektem RESTART chtějí těmto mladým lidem dát pocítit, že nejsou na světě úplně sami a že se mají o koho opřít.

Předat jim pocit bezpečí, lidský vztah, radu, podporu, individualitu a důvěru.

Průvodce není náhodný člověk z davu. Je to školený mentor, který prošel psychickou způsobilostí a jednou měsíčně dochází na profesionální supervizi. Jeho posláním je předat dětem a mladým lidem co nejvíce zkušeností do běžného života.

Více o projektu RESTART a Nadačním fondu Veroniky Kašákové zde

Počínaje dnešním dnem až do konce srpna 2021 proto půjde 7% z našeho obratu na tvořivý neziskový projekt RESTART. 

Děkujeme vám všem, že díky vašim nákupům můžeme poslat kousek štěstí dál. A teď už stačí jen mrknout na náš eshop a vybírat :-)

ÚZKÉ bannery Kašáková

SPOLUPRÁCE JE BOŽÍ VĚC. PŘIDALI SE DALŠÍ, KTEŘÍ CHTĚJÍ POSLAT KOUSEK ŠTĚSTÍ DÁL DĚTEM 

Rabby - logo RABBY - originální handmade oblečení pro malé i velké, pro maminky i tatínky. Z každé objednávky bez promokódu půjde 5% na podporu projektu Restart. Kampaň platí do 31. 8. 2021. 
MILUJ SUKNI long MILUJSUKNI - sukně podporující ženskou energii. Z každé dlouhé Milujsukně půjde na podporu projektu Restart 111 Kč. Kampaň platí do 31. 8. 2021.
strob-logo Štrob s.r.o. Technická zařízení budov - děkujeme za finanční částku 50.000 Kč pro projekt Restart Nadačního fondu Veroniky Kašákové.
Riegrova 51 Riegrova 51 - děkujeme za poskytnutí prostor pro výstavu příběhů Pošli kousek štěstí dál.
R51-pracovna_FB_profil - kopie Pracovna R51 - děkujeme za poskytnutí prostor pro výstavu příběhů Pošli kousek štěstí dál.
ifmv Institut funkční medicíny a výživy v Praze - Velice tímto děkujeme zakladatelkám, úžasným ženám paní Evě a Žanetě za možnost vystavení našeho obrazu Anděl žehná zahrádkářům v jejich útulných prostorách recepce a možnosti šířit povědomí o naší kampani na podporu Nadačního fondu Veroniky Kašákové.

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Děkujeme.