Dítě z dětského domova ztrácí domov dvakrát! Spojili jsme síly s Nadací Veroniky Kašákové

Blog_bannery úzké bez odkazu

Spojili jsme síly s Nadačním fondem Veroniky Kašákové a počínaje 12. 4. 2021 až DO KONCE ROKU 2021 půjde z našeho obratu 7% na podporu jejich tvořivého projektu RESTART. Jejich projekt pracuje s dětmi, které v plnoletosti opouštějí dětský domov a snaží se jim tuto novou cestu podpořit průvodci, lidmi, kterým záleží na osudu těchto dětí.

 

PROČ JSME SE ROZHODLI PODPOŘIT PRÁVĚ TENTO PROJEKT?

Velmi silně s námi rezonuje jejich vize. Aby každý mladý člověk, který opouští brány dětského domova, měl možnost před odchodech navázat individuální lidský vztah, který bude pokračovat i po odchodu z dětského domova. Chápou, že jednodenní návštěva, která ovlivní jen povrchové záležitosti, je málo a to jim nestačí. Proto se rozhodli být dětem a mladým lidem ještě blíž prostřednictvím průvodců. A tak vznikl jejich projekt RESTART.

 

CO JE PROJEKT RESTART?

Každý mladý člověk, který projeví zájem, získá svého průvodce, se kterým se setkává minimálně rok před odchodem z dětského domova, aby mohl vzniknout láskyplný vztah založený na důvěře. Ještě v dětském domově si stanoví individuální plán, na kterém budou 2x měsíčně společně pracovat např. dokončené vzdělání, výběr vhodného zaměstnání, finanční hospodaření, bydlení, kvalitní vztahy, plnění povinností vůči státu.  Po odchodu z dětského domova se společně setkávají až do naplnění tohoto plánu a především do stabilizování životní situace mladého člověka.

Projektem RESTART chtějí těmto mladým lidem dát pocítit, že nejsou na světě úplně sami a že se mají o koho opřít.

Předat jim pocit bezpečí, lidský vztah, radu, podporu, individualitu a důvěru.

Průvodce není náhodný člověk z davu. Je to školený mentor, který prošel psychickou způsobilostí a jednou měsíčně dochází na profesionální supervizi. Jeho posláním je předat dětem a mladým lidem co nejvíce zkušeností do běžného života.

Více o projektu RESTART a Nadačním fondu Veroniky Kašákové zde

Počínaje 12. 4. 2021 až DO KONCE ROKU 2021 proto půjde 7% z našeho obratu na tvořivý neziskový projekt RESTART. 

Děkujeme vám všem, že díky vašim nákupům můžeme poslat kousek štěstí dál. A teď už stačí jen mrknout na náš eshop a vybírat :-)

ÚZKÉ bannery Kašáková

SPOLUPRÁCE JE BOŽÍ VĚC. PŘIDALI SE DALŠÍ, KTEŘÍ CHTĚJÍ POSLAT KOUSEK ŠTĚSTÍ DÁL DĚTEM 

Rabby - logo RABBY - originální handmade oblečení pro malé i velké, pro maminky i tatínky. Z každé objednávky bez promokódu půjde 5% na podporu projektu Restart. Kampaň platí do 31. 8. 2021. 
MILUJ SUKNI long MILUJSUKNI - sukně podporující ženskou energii. Z každé dlouhé Milujsukně půjde na podporu projektu Restart 111 Kč. Kampaň platí do 31. 8. 2021.
strob-logo Štrob s.r.o. Technická zařízení budov - děkujeme za finanční částku 50.000 Kč pro projekt Restart Nadačního fondu Veroniky Kašákové.
Riegrova 51 Riegrova 51 - děkujeme za poskytnutí prostor pro výstavu příběhů Pošli kousek štěstí dál.
R51-pracovna_FB_profil - kopie Pracovna R51 - děkujeme za poskytnutí prostor pro výstavu příběhů Pošli kousek štěstí dál.
ifmv Institut funkční medicíny a výživy v Praze - Velice tímto děkujeme zakladatelkám, úžasným ženám paní Evě a Žanetě za možnost vystavení našeho obrazu Anděl žehná zahrádkářům v jejich útulných prostorách recepce a možnosti šířit povědomí o naší kampani na podporu Nadačního fondu Veroniky Kašákové.