Proč podporujeme pěstouňátka: Pro pěstouny je to ta nejvíc smysluplná práce na světe

Milí přátelé,

určitě jste si již přečetli náš rozhovor s úžasnou pěstounkou Bohumilkou. Která naslouchala svému srdci a v roce 2013 začala postupné kroky k tomu, aby se stala přechodnou pěstounkou. Dnes bychom vám rádi přiblížili naší motivaci k podpoře malých pěstouňátek.

Pěstuni článek

 

Proč jsme se rozhodli podpořit právě pěstounství?

Právě Bohumilky osobní příběhy z tohoto odvětví podpory znevýhodněným dětem nám byly inspirací. Její krásná energie, kterou malým pěstouňátkům věnuje. Její příběhy, jak malé dětičky nádherně reagují na naše obrazy a jak jim je s nimi dobře a cítí se v bezpečí. Její nápad, že každému pěstouňátku věnuje drobný dáreček na cestu do nové rodiny. Díky Bohumilce nám tato oblast není cizí. Silně cítíme a věříme, že nám dáte za pravdu, že láskyplná individuální péče, i když na přechodnou dobu je mnohanásobně přínosnější, pro to malé stvoření, než ústavní péče. Víme, že tety a strejdové, kteří pracují v dětských domovech jsou také úžasní, ale při počtu dětí není v jejich silách plně individuální přístup. Děti, kterým nebylo dopřáno žít v úplné rodině, ať proto, že je rodiče nechtějí, nebo se o ně nemohou postarat, či dokonce zemřeli, jsou děti, které si prošly silným a bolavým obdobím a citlivá náruč pěstounů, jejich domov, který se na čas stane také jejich domovem, tak může napomoci odplavování traumat a bolestí na duši. A proto jsme se rozhodli podpořit v letošní kampani právě pěstouňátka.

 

Celá mozaika se nám skládala krásně sama.

Dalším důvodem, proč jsme se rozhodli podpořit právě pěstouny je naše osobní zkušenost. Před pár lety velmi náhle a nečekaně zemřela naše kamarádka a kolegyně. Uspořádali jsme sbírku pro jejího manžela a měsíční dcerku. A i v této bolestivé době se stala nádherná věc. Podpora široké veřejnosti byla nepopsatelně obrovská. Materiálních darů bylo tolik, že to měsíční holčička nemohla užít a my jsme věděli, že potřebujeme s dary smysluplně zacházet. Oslovili jsme proto Bohumilku pěstounku, zda by nám poradila rodiny, kde by materiální dary ocenili a darujícím jsme i tento náš záměr sdělovali, měli radost. Jedna z nás se ujala organizace této materiální sbírky. Nechala se vést svou intuicí a za čas učinila rozhodnutí, o kterém v té době neměla ani tušení, jak velký dosah bude mít.

Založila Sklad dětských věcí pro pěstouny Jižní Čechy. Janička Seilerová tak spustila řetězovou reakci. Inspirovala další a díky tomu se i v jiných krajích zřizují tyto sklady, které podporují pěstouny a jejich ratolesti v dočasné péči. Více o Janičce Seilerové a jejím počinu se dozvíte v rozhovoru s ní, který připravujeme.

Kampaň "Magnetka pro radost pěstouňátkům" poběží až do konce srpna 2021. Za nákup každého OBRÁZKU MALÉHO FORMÁTU darujeme jednomu dítěti v pěstounské péči naší MAGNETKU PRO RADOST. Na konci srpna předáme magnetky do Skladu dětských věcí pro pěstouny Jižní Čechy paní Janičce Seilerové.  

 

 

A o tom je naše letošní hlavní myšlenka – Darujme kousek štěstí.

Třeba až budete hledat ideální dáreček pro babičku a dědu, kamarádku či kolegyni v práci, nebo manželce k svátku, vzpomeňte si na náš eshop, mrkněte na naše OBRÁZKY MALÉHO FORMÁTU a my pak pošleme kousek štěstí dál. Pošleme tento kousek štěstí tam, kde jsou lidé, kteří považují svou práci za nejvíc smysluplnou práci na světě. A to je nádhera.

A za to vám moc děkujeme 

Plakaty Riegrova-page-005