Rozhovor s Aličkou z Milujsukni a naše spolupráce

Milí přátelé, 

dnes se s vámi podělíme o rozhovor s kamarádkou Alicí Maťákovou z projektu Milujsukni. Naše cesty se protnuly již před 7 lety v naší škole Měsíčnice. A vy si dnes můžete přečíst o její znovuobjevovací cestě sebe sama, ale také sdílení o spolupráci, která mezi námi protkává silné prameny vzájemné podpory. Děkujeme Aličce za její upřímné povídání i za popsané zkušenosti s našimi kurzy a obrazy. A jak to tak bývá, když se sejdou ženy, neproběhlo jen pár slov, ale celé tisíce, a tak vám přinášíme trochu delší, za to vlídně nádherné povídání :-)

Alička banner

Aličko, příběh Milujsukni známe, ale dokázala bys v pár větách přiblížit našim čtenářům, co bylo tím impulzem, který může za to, že jsi se rozhodla úplně změnit své profesní zaměření, pustila jsi do svého života svět nití a látek a začala jsi šít Milujsukně?

Milujsukýnky a celá filosofie týkající se ženské podstaty ke mně připlula velmi jemně a přirozeně. Nejsilnějším impulzem byl můj osobní příběh, kdy jsem se přesvědčila na vlastní kůži ve všech aspektech života, že znovunalezená cesta ženství mě činí šťastnou a celistvou. Do života mi vstoupilo dosud nepoznané, velmi obohacující sdílení a spolupráce s ženami, za což jsem nesmírně vděčná, a tímto se ve mně zažehla nádherná jiskra tvoření.

Mé znovuobjevování začalo v centru osobního rozvoje Měsíčnice, pod vedením naší úžasné mentorky Irenky Kovářové, která nám svojí jedinečnou metodikou poodkryla tajemství ženské energie, jejíž nedílnou součástí je právě sukně. Ale ne ledajaká sukně. Sukně nesoucí podporující ženskou energii, sukně správného střihu, délky a barvy. Ale kde takovou sukni pořídit?

A v tu chvíli v srdci naší Alenky Kučerové začal ožívat krásný obraz Milujsukně, který se mnou silně rezonoval. Trvalo pár let, než uzrál můj čas a já se s odvahou pustila do objevování tajů dosud nepoznaného a můj život nabral nádherný směr. Od té doby tkám každý den nitku svého ženství za pomoci a podpory mých nejbližších a mým přáním srdce je, aby každá žena měla stejnou možnost v životě jako já – poznat a objevit cestu sama k sobě a aby ji na této cestě naše Milujsukýnky doprovázely a podporovaly na každém kroku.

 

Prošla jsi několika semináři v naší škole osobního rozvoje Měsíčnice, ze které metodicky vychází i naše online kurzy. Dokázala bys nám povědět, dle své zkušenosti, který seminář ti byl nápomocný právě na cestě k přirozené ženské energii? A případně čím. Byl nějaký moment, který ti opravdu utkvěl v srdci?

Ženám všeho věku bych ze srdce přála prožít a projít si všechny nabízené semináře, protože obsah každého jednotlivého kurzu je obrovsky obohacující a všechny informace jsou až neskutečně provázané a zapadají do sebe v celkovém kontextu. Vždy budu Irence vděčná, že nám předává tak jedinečné a vzácné informace a metodiky, které nám pomáhají uchopovat naše životy v širším a hlubším měřítku, než nás učili ve školách či než jak nám předávali naši rodiče. Já sama procházím všechny semináře již po několikáté (Měsíčnici navštěvuji sedm let) a pokaždé jsem obohacena o nové, hlubší prožitky a informace, právě o ty, na které jsem v danou chvíli již připravena, a mohu říct, že mě nepřestává udivovat, kolika strukturami život prochází.

Já sama jsem začala ženským kruhem základním, který můj život i život mojí rodiny otočil o 180 stupňů. Doporučuji ho každé ženě, která hledá odpovědi v souvislosti s ženskou energii, která chce uzdravit svůj partnerský vztah, která chce nalézt svůj střed a hlubinný klid, která chce v sobě kultivovat vnitřní sílu a poznat svou bohyni, učit se sebelásce, sebehodnotě a sebeúctě, uzdravit svou ženskou linii atd. Dále bych ho doporučila všem slečnám, za ty se moc přimlouvám. Jak já bych byla vděčná, kdybych měla přístup k informacím o své ženské podstatě a mužskoženských principech v době mého dozrávání v ženu, ušetřila bych sobě a svým vztahům mnoho bolesti a trápení, našla bych jistě mnohem dříve smysl svého života, nesetrvávala bych dlouhé roky v oběti svého života, jistě bych se mnohem intenzivněji propojovala s Matkou Zemí, respektovala přírodní živly a svůj menstruační cyklus, byla v souladu se svým tělem…

Tak bych mohla bych pokračovat dál a dál, a tím se dostávám k poslední části otázky – který moment mi utkvěl v srdci. Ano, nikdy nezapomenu na okamžik, kdy jsem do svého života vetkala větu, kterou se dnes a denně řídím a jsem za to nesmírně vděčná. JSEM TVŮRCEM SVÉHO ŽIVOTA. Děkuji za to.

Miluj sukni banner článek

Pokud si dobře pamatuji, prošla jsi i některým z našich online kurzů. Vzpomeneš si kterým? A podělila by ses o svou zkušenost s ním, prosím?

Jsem velmi vděčná, že jste do programu vzdělávání zařadili online kurzy. Mám kolem sebe mnoho žen i mužů, kteří nemají možnost se z nějakého důvodu osobně účastnit seminářů, a tato volba je pro ně úžasná. Já sama jsem byla zpočátku malinko skeptická, protože osobní kontakt s Irenkou a sdílení mezi účastníky seminářů, to je pro mě velmi podstatné a naplňující. Svůj názor jsem změnila hned po prvním dílu online kurzu Můj zelený ráj, kterým nás Irenka svým mluveným slovem provází formou nádherného příběhu, jehož děj mě několikrát dojal k slzám. Výhodou je, že se k němu mohu kdykoliv vrátit a poslouchat ho zas a znova a nacházet nové souvislosti. Nikdy jsem si neuvědomila, jak moc je pro nás ženy důležité propojení s Matkou Zemí, že doslova musíme zabořit ruce do hlíny, abychom se propojily s naší ženskou podstatou a intuicí, jak významnou roli hrají v našich životech například včelky a žížaly. Žena a Země jednou jsou, a až toto, moje milé ženy, uchopíme, bude svět ještě nádhernější a barevnější. Moc si přeji, aby každá žena našla napojení na Matku Zemi a mohla z ní čerpat obrovskou sílu a moudrost, aby každá rodina měla svůj kousek zeleného ráje, kde by všichni spolutvořili z lásky, a abychom všichni společně pečovali o naši krajinu a zaplnili svět vůněmi a barvami lásky.

Další online kurz, který mi je velmi nápomocný v každodenním životě, je Eneagram. Tento systém popisuje devět typů osobnosti a jejich charakteristiky a vzorce chování. Velmi mi slouží jako pomůcka v mojí profesi masérky i v osobním životě k pochopení a zlepšení mezilidských vztahů a zefektivnění komunikace. Ukazuje nám naše stinné stránky, a naopak na světlo vynáší naše nejlepší kvality. Je to nádherné učení a Irenka s Alenkou nás v kurzu krásně provází formou otázek a odpovědí. Díky eneagramu jsem rozklíčovala ve spoustě směrech své chování a jednání, odpustila neodpustitelné, z velké části jsem pochopila chování a vzorce svých rodičů, partnera, dětí a změnila svůj přístup k nim, a moc se nám tím všem ulevilo. Vřele doporučuji.

 

Teď bych se ráda vrátila k Milujsukni. Jedním z hesel Milujsukni je, že zaplavíte svět krásou a něžnou ženskou energií. Jak je tomuto nápomocná právě sukně od vás?

Jen si zkuste na okamžik zavřít oči, představte si nádherný obraz, plný barev, zvuků přírody, něžných, křehkých, laskavých, láskyplných, milujících, pečujících, krásných žen v našich podporujících Milujsukýnkách. Spokojené muže, šťastné děti a zdravou přírodu. Tak toto je naše vize. V našich kruzích se tento obraz krásně zhmotňuje a je úžasné, jak se pomalinku rozrůstá a oslovuje další a další kruhy. Je to nádhera, sdílení osobních příběhů mezi ženami, které jsou si vzájemnou podporou a inspirací.

 

Vím, že jsi sukně dřív nenosila. Jaká byla tvá cesta k sukni? Bylo to jednoduché? Nebo tě po cestě potkaly nějaké patálie?

Kdo mě zná většinu života, ví, že moje cesta k sukni byla trnitá, velmi trnitá a troufám si říci, že to byla ta nejtěžší výzva v mém životě. Málokdo mi věřil, že vystoupím ze svého pseudobezpečí a komfortu a vydám se cestou ženy, že odložím své masky a brnění a ukážu světu svou zranitelnost, nedokonalosti a nejistoty. Vlastně mohu říct, že můj život se rozdělil na dvě části – život v kalhotách a život v sukních.

Čtrnáctidenní sukňová výzva, která byla součástí ženského kruhu, mi v mžiku změnila nejenom kompletní šatník, ale i život. Pádů na ústa, a to doslova, než jsem si dovolila zpomalit a ustát obrovský tlak zvenčí, bylo nespočet. Mnoho lidí, bohužel i v nejbližších kruzích, si doslova myslelo, že jsem se pomátla, že jsem součástí nějaké sekty a že mě opouští rozum. Vlastně ano, začala jsem více cítit a méně myslet a jsem na sebe náležitě hrdá, že jsem si tu změnu ustála a nenechala se nikým a ničím zastrašit, a tím mohu být nápomocna dalším ženám a inspirovat je.

A ptáte se na patálie? Těch bylo za ty roky nespočet (smích :D), k nejčastějším nedopatřením dochází při kvapném odchodu z toalet, kdy zadní část sukýnky uvízne v kalhotkách a celý zadeček a spodní prádlo je vystaveno na odiv kolempřihlížejícím lidem; občas nás překvapí větřík v zavinovací sukýnce, když se dostane pod ní a přední část sukně nám zakryje obličej, v lepším případě jenom dovolí nahlédnout opět na spodní prádlo, tentokráte zepředu ( nejčastěji, když máme plné ruce věcí ); pár karambolů na kole a pády do schodů, ano do schodů, mám také za sebou (nejčastěji, když mám plné ruce věcí ); také doporučuji dát si pozor na nákupní vozík, rád v nestřežené chvíli namotává sukni na svá kolečka a vyrvat ji potom na svobodu před zraky kolemjdoucích je občas komické. Naši muži si také musí zvyknout na naše dlouhé sukýnky, když jdou v těsné blízkosti a nechtěně nám naši krásku přistoupnou a rázem je sukně pod zadkem :D. A tak bych mohla pokračovat. Sukně nám do života přináší mnoho legrace a nějakou chvíli potrvá, než si na sebe zvykneme, a hlavně se přizpůsobíme jedna druhé.

Miluj sukni děti

Velmi silným tématem i pro nás osobně je to, jak reagují na ženy v sukních děti. Hlavně na své maminky. Jaká je tvoje zkušenost?

Malé děti milují své maminky v dlouhých sukních. Sama si vzpomínám, jak jsem byla z mojí maminky uchvácená, kdykoliv si na nějakou vzácnou příležitost oblékla sukni. Sukýnka slouží pro děti jako bezpečný prostor a zázemí. Mohou se do ní zachumlat, otřít slzičky i ručičky :D, případně se pod ní schovat, když cítí stud či nějaké nebezpečí. Osobně miluji pozorovat malé děti, jak si mě fascinovaně prohlížejí, když se míjíme, a mají tendence se sukýnek dotýkat.

Často slýchávám, že jsem víla nebo princezna. Malé holčičky milují sukýnky, je to pro ně přirozenost a ze srdce se přimlouvám u každé maminky, aby jim byly sukně a šatičky dopřány. Schválně se zkuste zeptat malé holčičky, když má na výběr, zda zvolí sukni, nebo kalhoty? Když před ní rozprostřete hromádku šatiček a sukýnek a hromádku tepláčků a kalhot. Co vyhraje? Myslím, že si všichni jednotně odpovíme. Je to krása podporovat už od útlého dětství jejich přirozenost.

Alička a Filip

Aličko, když jsme u dětí, jednou z našich spoluprací je také společná podpora projektu Restart Nadačního fondu Veroniky Kašákové. Jak vnímáš tuto spolupráci ty, co vás v projektu Milujsukni přesvědčilo se přidat? 

Sama jsem maminkou devatenáctiletého syna. Silně cítím, jak důležitá je podpora rodiny a okolí při vstupu do nové životní etapy, kdy se děti odpoutávají od pevného zázemí a začínají plně přebírat zodpovědnost sami za sebe. Když jste nám pověděli, že tento projekt chcete za Tvoříme srdcem podpořit, spolupráce z naší strany byla samozřejmost a radost. A proto až do konce srpna 2021 půjde za každé zakoupené dlouhé Milujsukýnky 111Kč na tento projekt. 

 

Osobně jsem slyšela nádherné příběhy, které zažívají ženy ve vašich Milujsukýnkách. Vybavíš si nějaký? 

Každý jednotlivý příběh, který se mnou ženy sdílí, či zprávy, které mi každý den přichází, a zpětné vazby od žen i od mužů mě činí nesmírně šťastnou. Je nádherné pozorovat, jak se kolem mě uzdravují vztahy a rodiny, jak se ženy snaží na sobě vědomě pracovat a vzájemně se podporovat, a když jsou jim na jejich cestě nápomocny naše Millujsukně, jsem ze srdce vděčná a motivovaná do další tvorby. Je úžasné, jak se ženy mezi sebou inspirují a předávají si zkušenosti, a mě moc vždy těší osobní setkání, kdy mám možnost být součástí jejich osobního příběhu a cesty, která je k Milujsukni dovedla.

A ráda se s vámi podělím o slova dvou našich zákaznic, další si můžete přečíst u nás na webu. Tato slova od zákaznic jsou naší největší odměnou.

Zákaznice Janička nám napsala o našich Milujsukýnkách: "Prvně jsem začala sukně od Aličky nosit v těhotenství a bylo to vyloženě kvůli pohodlí, které jsem díky nim, pro sebe a miminko po celý den měla. Těhotenství je za mnou, ale sukně jsem si zamilovala a nosím je stále. A zdaleka to není jen o pohodlí. Je to o eleganci, ženskosti, lehkosti a v neposlední řadě o krásné ruční práci, kterou holky odvádějí"

A naše zákazice a kamarádka Bohunka s námi sdílela takto: "Sukně od Aličky jsou jako pohlazení. V každé se cítím jako opravdová bohyně. Každá podporuje moje zdravé sebevědomí a poskytuje mi pocit bezpečí. Je to láska na první pohled. Největší radost pro mě byla, když jsem v sukni uviděla svoji mladší dceru Alenku. Zářila. Byla jako kytička, která se vystavuje sluníčku. Tyhle sukně prostě v sobě něco mají, ať už je to radost, láska, elegance. A každá si to svoje něco najdeme."

Miluj sukni Láska tvoří

Jednou z našich mnoha vzájemných spoluprací je také to, že součástí interiéru Naší masérničky, kde pečujete o vaše klienty, jsou feng shui obrazy od nás. Aličko, ráda bych se proto zeptala na tvou osobní zkušenost s nimi.

Je nám ctí, že nám byla tato krásná spolupráce nabídnuta. Obrázky feng shui vnesly do Naší Masérničky i životů nás a našich klientů krásnou, hlubinnou regeneraci a klid. Každý obrázek vyzařuje svou podporující energii a je krásné pozorovat, jak každý klient sáhne přesně po tom obrazu, který na něj promlouvá a dotýká se těch míst, kde je třeba něco posílit, podpořit či uzdravit. Vůbec už si neumím náš prostor bez těchto obrazů představit.

Nejkrásnější je zpětná vazba od našich klientů, kdy se u nás cítí v bezpečí, mohou v klidu spočívat a plně se odevzdat našim službám a stále se k nám rádi vrací. Sama z každého obrázku při své práci čerpám a nechávám se prostupovat jejich krásou. Můj nejoblíbenější obraz je Láska tvoří, který je i součástí naší ložnice, takže můj první a poslední pohled každý den spočine na tomto skvostu a je to opravdu hlubině regenerační. Mnoho obrazů už našlo místa v interiérech našich klientů a my jsme za tuto spolupráci velmi vděčné.

 

Celým dnešním článkem se jako nitka vinulo téma SPOLUPRÁCE. Co tě napadá, když slyšíš toto slovo? My osobně vnímáme, jak je posilující, když si spolupráci pustíme do života.

Spolupráce. Pro mě základním kamenem jakéhokoliv společného tvoření. Každý z nás má své úžasné, jedinečné kvality, a pokud si je vzájemně dovolíme propojovat a doplňovat se, vznikají nádherné, podporující, smysluplné, povznesené projekty. Milujsukni je úžasný projekt, postavený na spolupráci stejně smýšlejících a cítících žen s odlišnými kvalitami, a já jsem ze srdce vděčná, že mohu být svým malým dílkem součástí něčeho tak velkého a krásného.

Děkuji za krásné povídání. Přeji nám všem, ať jsme prostoupeni láskou a radostí, ať máme hojnost všeho potřebného a daří se nám ve všech aspektech života. Ať jsme tvůrci svých životů a ať nám vše, co činíme, dává smysl.

Vaše Alice

Aličko, my děkujeme za tvůj čas a nádherné sdílení a těšíme se na další spolupráci. Pro ty z vás, které zatoužíte po Milujsukýnce, jsme Aličce před nějakým časem předali 50 našich OBRÁZKŮ MALÉHO FORMÁTU, které budou dárkem pro vás při objednávce Milujsukýnek. Vybírali jsme záměrně takové, které podporují ženskou energii. 

NEJNOVĚJŠÍ SPOLUPRÁCE

Na blogu najdete NOVOU RUBRIKU ZAMILUJ SI SUKNI I TY, kterou pro vás budou tvořit právě ženy z Milujsukni. Pokračujte ve čtení zde.