Tvořivé magnetky pro pěstouňátka

Určitě si všichni pamatujete, když jsme nastoupili do spolupráce s Janičkou Seilerovou, která založila Sklad pro pěstouny. V rámci této spolupráce teď můžeme za každý malý obrázek, který jste si objednali v určitém časovém období, předat tvořivou magnetku pro pěstouňátka.

 

  1. Janičko, můžeš nám prosím nasdílet, jak vznikla myšlenka založení Skladu pro pěstouny? Pokud vím, nic takového tady nebylo.

 

Tvorimesrdcem-predani-magnetek-pro-pestouny-08 Děkuji, Martinko, ráda vše popíši. V listopadu 2018 odešla do nebe jedna z nás. Uspořádali jsme pro její malou holčičku finanční a materiální sbírku. Věcí bylo tolik, že nás napadlo oslovit jednu pěstounku, která chodí do Měsíčnice na kurzy. Postupem času jsem se o problémech přechodného pěstouna, což je v Čechách nový institut, dozvídala víc a víc. Věci jsem rok skladovala doma a předávala širokému okruhu pěstounek, ale to bylo pro chod vlastní domácnosti neudržitelné. Po roce nastal čas na přesun věcí nejprve do vlastní garáže za městem a po dalším půl roce jsem si pronajala prostor ve firmě TSE, kde pracuje můj manžel.

 

 

  1. A jak to bylo dál?

 

Tvorimesrdcem-predani-magnetek-pro-pestouny-05 Založila jsem stránky Skladu na Facebooku a nedlouho poté mi začaly volat pěstounky z celé České republiky, abych jim pomohla založit sklad v jejich městě. Dnes je skladů asi 24 po celé ČR, pomáhají si navzájem a z toho mám opravdu velkou radost. V současné době náš sklad navštíví 5-10 pěstounek týdně a říkají, že už si svoji práci pěstouna bez skladu nedovedou představit.

 

 

  1. Uzavíráme báječnou spolupráci, do které se zapojili všichni, kteří si u nás pořídili obrázek, a tím obdarovali i pěstouňátka. Máme velkou radost, že ti můžeme předat pro dětičky 59 magnetek, máš plán, jak s tímhle dárkem naložíš?

 

Tvorimesrdcem-predani-magnetek-pro-pestouny-02 Velmi si vážím každého, kdo při koupi obrázku myslel na děti v pěstounské péči. Pro dítě je přesun do nové rodiny pochopitelně náročný, často u přechodných pěstounů stráví bohužel rok, a někdy i více. Každá pěstounka nebo pěstoun, kteří mají děťátko na přechodnou dobu, mu připravují balíček nebo kufřík vzpomínek, který si od nich do své nové rodiny odnese. Považuji to za velmi důležitou věc, kdy dítě nebude mít v životě prázdná místa. Přechodní pěstouni teď do péče dostávají často děti starší jednoho roku i více let. Tato magnetka může viset u pěstounů doma a dítě si ji bude pamatovat, až ji najde ve svém kufříku, nebo mu ji mohou noví rodiče dát na lednici nebo nástěnku, jako krásnou vzpomínku, že je v srdcích prvních pěstounů napořád.

 

  1. Ještě bych se tě, Janičko chtěla zeptat, jestli i ty máš nějakou zkušenost s našimi produkty? Máš nějaký náš obrázek nebo knížku?

 

Tvorimesrdcem-predani-magnetek-pro-pestouny-03

 

Děkuji za otázku. Zkušenost mám a moc krásnou. Naše starší dcera dostala před časem první i druhý díl knížky o skřítkovi Rozmarýnkovi. Pohádku O šedivém městě a houslistovi, který město zachránil, jsem musela jednu dobu číst pořád dokola. Mám pocit, že to dceři v této náročné době připomínalo, že dobro zvítězí i nad nesmyslnými nařízeními pánů radních.