Zážitky báječné pěstounky s našimi obrazy

Krásný den,

máme velikou radost, že se s vámi smíme podělit o příběh dlouholeté spolupráce plný spousty krásných zážitků. Během jednoho prosincového odpoledne k nám do Měsíčnice přijela na návštěvu naše přítelkyně a úžasná pěstounka Bohumilka, uvařily jsme si teplý čaj a začaly báječný rozhovor.

 

Bohumilko, ty už se s Irenkou znáš od roku 2012. Jak si se do Měsíčnice dostala?

Byla jsem na mrtvém bodě, přišla jsem o práci, v manželství to skřípalo, děti vyletěli z hnízda a já nevěděla jak dál, jakou cestou se vydat. Moje sestra mi poslala email, že Irenka pořádá kurz Obrázek osobního štěstí, tak jsem se přihlásila. Kurzy probíhaly ještě u Irenky doma v obýváku a Měsíčnice se teprve stavěla. Napsala jsem si přání, aniž bych jim zcela věřila, obrázek jsem nakreslila a dala doma na psací stůl.

Od roku 2013 se vše začalo skládat. Přála jsem si pracovat s dětmi a moje sestra mě sdělila informaci o možnostech přechodného pěstounství, což bylo zrovna v té době nově uzákoněno. Začala doba přesvědčování manžela a spolupráce s OSPOD. Na úřadě práce mi nabídli kurz péče o dítě, který jsem úspěšně absolvovala. A hned potom jsme s manželem úspěšně prošli kurzem přechodného pěstounství. V lednu 2015 nás s manželem zařadili do programu přechodné pěstounské péče jako řádné pěstouny a hned v únoru jsme si domu přivezli 1. pěstouňátko. Všechny nás to stmelilo, jak mě s manželem, tak naše děti, všichni se do malých pěstouňátek zamilovali.

 

Doma máte několik Irenky obrazů. Jaká byla tvá cesta k nim?

Od té doby co jsem se s Irenkou seznámila, absolvovala jsem u ní více kurzů a stále byla v kontaktu s Měsíčnicí. Líbily se mi Irenky obrazy a milovala jsem obraz Dům, kde bydlí láska Léto, který visel přímo v Měsíčnici. V té době se neprodávali kopie obrazů. Když bylo potřeba, tak Irenka půjčovala přímo originály lidem, aby jim pomáhali.

Když se mi odstěhovali dospělí synové z domu, uvolnil se mi pokoj 5x5m a chtěla jsem z něho udělat hernu pro pěstouňátka i vnuky. A tak jsem si objednala pořádně velké vaše obrazy a umístila si je přesně podle bagua. Mám tam Doma, Modrásky, Bezpečí a Duši stromu. Jednou ke mně přišla na návštěvu má sestra, která byla velmi rozčílená a přišla si sednout do tohoto pokoje a říkala: „To je přímo oáza klidu.“

Na chodbě mám pak ještě „Máky“.

 

A jak obrazy vnímají pěstouňátka a vnoučci?

Nejstarší 3letý vnouček miluje obraz Doma, sedává na gauči pod ním a prohlíží si ho.

Nejprve jsem měla 5 pěstouňátek, pak roční pauzu při které jsem měla prostor vytvořit ten herní pokoj. A hned potom k nám přišla 15 měsíční holčička Nela. Sedávala v tomto pokojíčku a dívala se na obraz Bezpečí. Holčička zpočátku vůbec nemluvila, uměla jen lézt a sedět. Po pár chvílích kdy seděla u obrázku Bezpečí, začala říkat první slova „nyny“.

 

Máš doma ještě nějaké další obrazy?

Jen co Irenka namalovala obraz Láska tvoří, na první pohled jsem se do něj zamilovala a čekala jsem už jen na to, až bude k prodeji. Jakmile se v srpnu 2020 objevil na eshopu, objednala jsem si ho a pověsila ho do ložnice přímo nad manželskou postel. Často zde děti přebaluji a Nela na ten obrázek koukala. Zjistila jsem, že když byla holčička rozčilená, něco ji trápilo, tak jsem ji vzala k obrazu a říkala „kyti“ a jí to uklidnilo. V listopadu jsme holčičku předávali do péče její tety a dostala ode mě Lásku tvoří v malém formátu na památku.

 

Bohumilko, a jak vnímá Lásku tvoří tvůj muž?

Když jsem obraz pověsila do ložnice, tak to bylo, jak když tam rozsvítíme, jak když tam vejde sluníčko.  Jakmile se manžel vrátil domů z práce, uviděl obraz nad postelí, tak řekl: „Konečně máme v ložnici krásný obraz.“ Protože ten původní se mu nelíbil.

 

A máte už nějakou zkušenost s tímto obrazem?

V létě, kdy jsme ještě obraz neměli, měl můj muž nemoc růži, skončil s tím v nemocnici a léčba trvala 1 měsíc. V polovině listopadu se mu tato nemoc vrátila a to už jsme měli doma tento obraz. Léčil se v ložnici v posteli pod tímto obrazem a za 1 týden byl zdráv.

Když jsme odevzdali holčičku do péče její tety, tak jsem cítila stesk. Velmi mi pomohlo dívat se na Lásku tvoří a vše v klidu přijmout.

A zajímavé také je to, že lidé, kteří mají těžké energie, už k nám nechtějí chodit. Manželovi přestal chutnat i alkohol. Komunikace nám jde lehce a dokážeme se na všem domluvit.

 

Plánuješ si, Bohumilko, pořídit ještě nějaký další obraz?

Ano, Irenka zase nakreslila další 2 obrazy a teď jsem zamilovaná do obrazu Polovinky.

Také se mi líbí vaše knoflíky pro štěstí, kterými jsem obdarovala své blízké. Jedna moje kamarádka, která letos prochází velice těžkým rokem, tak mi odepsala, že z něj měla ohromnou radost, že ji tento dar rozplakal a knoflík nosí všude sebou. A od ostatních obdarovaných mám příznivé ohlasy, jak na knoflíky, tak magnetky i obrazy.

 

Děkujeme ti, Bohumilko, za sdílení a z celého srdce přejeme tobě, celé rodině a pěstouňátkům mnoho láskyplných dní. 

 

A s vámi všemi, kteří jste dočetli až na konec tohoto článku, bychom rády odstartovaly 1. akci v rámci naší kampaně DARUJME KOUSEK ŠTĚSTÍ: Za nákup každého OBRÁZKU MALÉHO FORMÁTU obdarujeme jednomu dítěti v pěstounské péči naší MAGNETKOU PRO RADOST. Na konci srpna předáme magnetky do pěstounského centra paní Janičce Seilerové. 

 

tvorimesrdcem-darujme-skousek-stesti (1)