CELOPODNIKOVÁ DOVOLENÁ: Velice vám všem děkujeme za přízeň, v níže uvedených dnech budeme čerpat letní dovolenou. Můžete i nadále nakupovat, objednávky vyřídíme vždy první den po konci dovolené. DOVOLENÁ: 27. 07. - 11. 08. 2024 a 17. 08. - 25. 08. 2024

Můj zelený ráj

Zahrada je báječné místo pro život, které si můžeme sami stvořit.“

U kurzu Můj zelený ráj spolu strávíme skoro rok nad tématy, které nám postupně poodhalí moudrost našich babiček a dědů, se kterou zakládali zahrady, které byly prostorem lásky nejen pro ně, ale i pro následující generace. Pojďme společně vstoupit do překrásné zahrady a postupně se dozvídat vše, co potřebujeme pro to, abychom si stvořili svůj vlastní zelený ráj.

Dostupnost Skladem
Kód: MZR_1
980 Kč
Můj zelený ráj
muj zeleny raj online kurz tvorime srdcem centrum mesicnice irena kovarova (11)
Doprava zdarma

Online kurz MŮJ ZELENÝ RÁJ

„Zahrada je báječné místo pro život, které si můžeme sami stvořit.“

Sibiřská poustevnice Anastasia a indiánští šamani se shodují ve svém poselství k lidem. Vzkazují nám: „Vysaďte a osejte zahradu, tak vytvoříte základ nového světa.“

  • Kurz vždy obsahuje úvod a 12 kapitol.
  • Ke každé části je navázán příběh, který doporučujeme si opakovaně poslechnout.
  • V příběhu jsou informace, které prohloubí vaše následné studium ze skript.
  • Skripta přehledně předkládají jednotlivé oblasti v rámci určitého tématu a poskytují plno jasných a konkrétních návodů, které student může aplikovat v každodenním životě.
  • Poslech příběhů umožní lepší vstřebání teoretické části ve skriptech. Informace v příbězích a ve skriptech se neopakují, ale zcela záměrně jsou uspořádány tak, aby vzájemně kooperovaly a prohlubovaly účinek studia.  

Pojďme společně znovu objevit moudrost našich babiček a dědečků, se kterou zakládali zahrady, které byly prostorem lásky nejen pro ně, ale i pro následující generace.

Cíl kurzu:

Tento kurz je určený jak těm, kteří zahradu teprve plánují, tak těm, kteří již zahradu mají a cítí, že by rádi zkusili svůj prostor uchopit trochu jinak, případně do něj vnesli něco nového.

Pojďme společně vstoupit do překrásné zahrady a postupně se dozvídat vše, co potřebujeme pro to, abychom si stvořili svůj vlastní zelený ráj.


V čem je naše ONLINE studium odlišné?

V kurzu se setkáte s dvěma rovinami sdělení

První rovina = poslouchání příběhů

První rovina je nesená příběhem hlavní hrdinky Alice, kdy budou informace pracovat především s vašim srdcem, intuicí a emocemi. Skrze tuto rovinu pak máte možnost přistoupit ke druhé části.

Pojďte a zkuste to. Vstupte do našich příběhů, zaposlouchejte se do nich a probuďte v sobě naplno umění obraznosti. Naslouchejte slovům a otevřete se vlastním představám, nechte ve vašem srdci vzniknout své JEDINEČNÉ obrazy. A poté sledujte, jak ve vás tyto obrazy pracují a vy skrze naše slovo a vaše vize tvoříte překrásnou, životem kypící zahradu. 

Pojďme zdokonalovat životní prostor, a tím i sebe a buďme při tom šťastní.

Druhá rovina = práce se skripty

Tou druhou rovinou jsou faktograficky zpracované pracovní sešity, kde vám předkládáme informace, ke kterým se běžně nedostanete a které jsou zacíleny především na vaše rácio.

Až necháte slovo v sobě pracovat a vzniknou první obrazy, bude nutné tyto obrazy začít upevňovat, proto jsme pro vás vytvořili skripta ke každé kapitole. V ideálním případě byste si měli příběh ke každé kapitole několikrát poslechnout, vnímejte pozorně mluvené slovo v něm. Ve skriptech na vás čekají přesné popisy, konkrétní příklady a domácí cvičení. Pokud je budete plnit, budete postupovat mnohem intenzivněji. Doporučujeme text vždy vytisknout a číst ho v tištěné podobě, protože podle výzkumu britských vědců, z informací,  které stahujeme pouze z displeje (počítač, tablet, elektronické knihy, …), si v nejlepším případě zapamatujeme 30%, avšak z tištěného textu stejného znění si zapamatujeme až 90% zobrazených informací.

Proto ve videu pracujeme s MLUVENÝM SLOVEM a ve skriptech se SLOVEM TIŠTĚNÝM – čímž se celý proces propojuje a vzniká maximální efektivita předávání informací.

Úkoly = díky nim vše zefektivníte

Aby celek na vás mohl působit maximálně efektivně a změna byla pozitivní a trvalá, najdete v závěru každé kapitoly úkol, který byste skutečně měli projít.

Vydejte se s námi na cestu plnou dobrodružství, objevování a změn.

ONLINE KURZ: Můj zelený ráj

Časová náročnost: Pokud dodržíte postup a nebudete přeskakovat, studium vám zabere necelý rok

Komu je setkání určeno: pro širokou veřejnost

Autorka metodiky: Mgr. Irena Kovářová

Irenka kolečko

 

Co je obsahem ONLINE kurzu MŮJ ZELENÝ RÁJ

U každé kapitoly nejprve vědomě poslouchejte audio nahrávku s příběhem k dané kapitole a trénujte svou schopnost obraznosti, až pak se pustíte do metodického sešitu (skript) s přesnými popisy a konkrétními příklady, které vám pomohou prohloubit informace z příběhů a navedou vás jak s těmito informacemi konkrétně pracovat.

Kapitola

Obsah kapitoly

ÚVOD Začínáme

V této kapitole vás seznámíme s konkrétními fakty, která vám vysvětlí, proč je tento kurz jedním ze tří hlavních témat našich online kurzů. Z těchto údajů také vyplývá, že bez vegetace a rostlinstva život na planetě Zemi není možný, určitě ne pro člověka. My vám představíme konkrétní kroky, které povedou k tomu, že si sami dokážete stvořit svůj vlastní zelený ráj.

1. Zdravá zahrada

Jak realizovat svou zahradu, aby byla opravdu zdravá a prospívala, aby byli zdraví i všichni obyvatelé tohoto prostoru, včetně vás a vaší rodiny. Budeme si povídat o přírodních prvcích v zahradě či o vodě a mnohých dalších tématech.

2. Zahrada a feng shui

Jeden moudrý muž, Číňan z velmi staré rodové linie, která se dlouho zabývá feng shui, řekl úžasnou větu: „Dobrý znalec feng shui ve Francii udělá podle principů feng shui krásnou francouzskou zahradu. V Německu krásnou německou zahradu, v Japonsku krásnou japonskou zahradu.“ No a my si teď dodáme, v Čechách krásnou českou zahradu. Nebudeme vnášet nic, co je pro nás cizí a s čím na rovině podvědomí neumíme komunikovat.

3. Jak zkvalitnit půdu

Čekají nás cenné informace o tom, jak můžeme zásadním způsobem změnit kvalitu půdy na svém pozemku. Dostaneme se k praktickým tipům jak na to, zvědomíme si znepokojující fakta, která dnes potvrzuje také věda. Ale povíme si také, jak můžeme tato nepěkná čísla vlastníma rukama změnit, a to díky našim zahradám, které jsou v celkovém součtu třikrát větší než plocha všech národních parků u nás v České republice, čímž můžeme zásadním způsobem změnit klima celé naší země.

4. Výsadby

V této kapitole se už dostáváme ke skutečnému plánování výsadeb. Stromy a keře by měly být vlastně prvním typem výsadby, který si jasně umístíme do plánu. Rozhodně je žádoucí, abychom na své zahradě umístili tolik stromů, kolik nám prostor dovolí. Řekneme si zásadní fakta, proč je strom pro nás tak důležitý a proč z toho vyplývá, že stromy si zaslouží opravdu náš respekt a na naší zahradě si zaslouží tedy důstojné místo. A hlavně si povíme, jaké druhy vysazovat a proč.

5. Trvalky, letničky, bylinky

Pátou kapitolou se dostáváme ke květinkám, a to si určitě moc užijeme, protože květiny jsou bezesporu v zahradě těmi nejdůležitějšími nositelkami krásy. Určitě nebudeme zpochybňovat, že květiny vyžadují i naši péči, ale pokud jim dáme, co jim náleží, tak věřte, že budeme bohatě a po zásluze odměněni.

6. Trávník a louka

Jedním z důležitých přírodních prvků v zahradě je nekosená louka, ke které můžeme přistupovat v několika režimech. Povíme si také, jak na trávník.

7. Barvy v zahradě

Barvy mají na člověka bezesporu velký vliv. Mnohdy podstatně větší, než je jim přisuzováno. Opět si povíme o jednom vědeckém výzkumu, který toto dokazuje. Zaměříme se na barvy v zahradě. Které kombinace jsou harmonické a které naopak kontrastní. Jaké barevné kombinace zvolit, aby byly barvy teplé, které druhy rostlin a jejich barvy budou působit chladně. Jaké barvy mohou uklidňovat, jaké mohou prostor zvětšit a mnoho dalších praktických tipů na výběr druhů a jejich kombinace.

8. Vyvýšené záhony

Představíme si výhody zvýšených záhonů, jejich typy, praktické rady, jak je vyrobit, tipy na výsadby a další.

9. Dešťová zahrada

Tuto kapitolu nemůžeme vynechat, protože patří k tomu nejdůležitějšímu, co je se zahradou spojené. Jak jsme již zmiňovali, v současné době celá naše planeta začíná opravdu trpět nedostatkem půdy, nedostatkem vláhy v půdě. Toto můžeme do velké míry přenastavit ve svých zahradách. Dešťová zahrada je uspořádaná a uzpůsobená tak, že umožní zachytávání veškeré dešťové vody na pozemku. Každá kapka vody, která spadne z nebe, je zachycená na pozemku. A v ideálním případě to není jen voda, která spadne z nebe, ale je to třeba i voda, kterou používám v domácnosti. Opět nás čekají konkrétní příklady a tipy, jak i vaše zahrada může fungovat v režimu dešťových zahrad.

10. Bazén nebo biotop

V této kapitole si řekneme něco o vodním jezírku, případně koupacím biotopu, protože to je, jak již bylo zmíněno, jeden z nejdůležitějších prvků, které utvářejí zahradu. Na každou zahradu se vejde alespoň malá vodní plocha. Povíme si o výhodách a nevýhodách bazénu a přírodního biotopu. A protože milujeme přírodní biotopy a máme s nimi bohatou zkušenost, povíme si také praktické rady k přírodnímu biotopu, k jeho stavbě, ke skladbě rostlin i k péči o něj.

11. Německá kopa

Německá kopa patří mezi typy zvýšených záhonů. Zvýšeným záhonům jsme se už věnovali, nicméně význam německé kopy je takový, že si zaslouží ještě zvláštní pozornost. Vysvětlíme si, jak německou kopu zbudovat, co vše k tomu potřebujeme a co všechno lze na ní sázet.

12. Smíšené zeleninové kultury

Nedovedeme si představit, že bychom připravili kurz o přírodních zahradách a vynechali z něj informace o pěstování zeleniny. V současné době se děje mnoho pozitivních obratů, jedním z nich je bezesporu návrat k pěstování zeleniny, z čehož máme osobně velkou radost. Z toho vyplývá, pěstujme zeleninu a my si nyní řekneme, jak na to. :-)

 

Srdečně vás zveme i do naší kamenné školy Měsíčnice!

PODMÍNKY STUDIA ONLINE KURZŮ MGR. IRENY KOVÁŘOVÉ

Celé podmínky ONLINE STUDIA Celé podmínky online studia najdete níže v patičce stránky, kde je odkaz na Obchodní podmínky, na jejichž konci si můžete přečíst Dodatek k obchodním podmínkám o online studiu.

Chcete se dozvědět více o feng shui zahrady? Poslechněte si Irenu Kovářovou v tomto videu: