17. den: Pořádek

Stačí nás 10% DEN 17: POŘÁDEK

Už jsme spolu uklízeli a to v pátém cvičení, pokud jste si neuklidili, opravdu toto neodkládejte, mrkněte sem a pusťte se do toho, ideálně ještě před tímto cvičením.

Víte, v naší škole neznámkujeme ani nekontrolujeme. Ale víme jedno. Přečtením článku se toho moc nezmění. K zamyšlení dojde to ano, k určité vnitřní sebereflexi také, ale ke změně nemůže dojít bez VLASTNÍHO PŘIČINĚNÍ. Naše cvičení jsou jednoduchá, to už jste asi poznali, ale vyžadují vaší interakci - to jste už asi také poznali. Známkovat a kontrolovat vás nebudeme. Je jen na vás, zda si "domácí úkoly" uděláte. Všem, kteří naše cvičení prochází děkujeme. Ladíte se na klid a radost a tím ladíte na klid a radost své okolí a to je to, co teď potřebujeme. DĚKUJEME VÁM VŠEM Z CELÉHO SRDCE.

PRVNÍ CVIČENÍ 

Udělejme si pořádek ve svém životě. Máme teď čas, který nám teď takové dlouhé roky chyběl. Zastavili jsme se v našem trysku a můžeme se dívat a přemýšlet.

 

Jak na to? Pro začátek nic složitého. Napište si na papír jednotlivé životní oblasti

♡ Vztahy

♡ Hojnost

♡ Rodina

♡ Přátelé

♡ Zdraví

♡ Práce

Napište si k nim, jak se cítíte v jednotlivých oblastech, jak se cítíte naplněni, jak vnímáte pořádek v těchto oblastech.

Pokud cítíte deficit, tak teď máte jedinečnou možnost si popřemýšlet, jak znovu nastavit pořádek.

Jaké první kroky pro to musíte udělat a pak už to jenom (ano víme, že to jenom je na tom to nejtěžší) dejte do procesu.

 

DRUHÉ CVIČENÍ

Na všem špatném je potřeba hledat i to dobré. Toto vědomí uvádí věci do pořádku. Zkuste si například sepsat, co všechno dobrého přinesla dnešní pandemie. Tady něco z toho, co jsme našli pozitivního my.

♡ Rodiny jsou opět pohromadě a rodiče jsou "nuceni" trávit více času s dětmi. I toto je dobré, věříme, že si mnoho z nás uvědomí, jak málo času trávíme vědomě, záměrně říkám vědomě, s našimi dětmi.

♡ Úklid - věříme, že je nás hodně, kteří intuitivně cítili a cítí, jak je potřeba uklidit a udělat si pořádek, nejen doma, ale také hlavně v sobě. Je to velký dar, ten čas, který jsme pro tuto INVENTURU dostali. Jen si to představte, že velká část obyvatelstva v jedné stejné chvíli uklízí, co všechno se dá do pohybu.

♡ Zmenšená letecká doprava, celkově slabší doprava = zlepšení ovzduší. 

♡ Věříme, že mnoho lidí se v tuto chvíli zaobírá přemýšlením nad svým vztahem k přírodě. Opět je krásným důkazem rychlé reakce přírody na změnu například příběh Benátek, který jste jistě všichni postřehli. Odkaz zde.

♡ Ruku na srdce ženy, muži, my vaříme zdravěji z přímých surovin, jak to máte vy? :-)

♡ Oslabení konzumního turismu = více klidu nejen pro obyvatelstva velkých turistických měst a destinací, ale také pro přírodu a její obyvatele. Třeba si teď začneme přírody více vážit a až zase budeme moci bez omezení ven, projevíme vděčnost - třeba před vstupem do lesa poděkujeme, že můžeme.

♡ Poznání že lze žít lokálně. I toto je velmi důležité a zásadní zjištění. Kdyby došlo k transformaci i v této oblasti, bylo by to nejen ekologické, ale také ekonomické.

♡ Na chvíli jsme přestali plýtvat – kéž by nám to vydrželo.

♡ A nyní je čas na vaše úvahy. Hledejte, skládejte si souvislosti a bavte se u svých pozitivních úvah.

 

EBOOK STAČÍ NÁS 10%: ucelených 21 dní pro klid, zdraví a radost za 210 Kč

Toto cvičení je součástí 78 stránkového ebooku, který vás provede 21 denní výzvou pro zdraví, klid a radost, který si můžete koupit zde. Čekají vás, konstruktivní informace, praktická cvičení, videa, meditace a náměty na osobní rozvoj, které vám napomohou udržet si opravdový klid, radost a pevné zdraví. Metodiku pro vás sestavila lektorka Mgr. Irena Kovářová z centra osobního rozvoje Měsíčnice. 

Všechny techniky jsou chráněny autorskými právy školy Měsíčnice. Děkujeme, že načerpané informace používáte ke své osobní potřebě, k čemuž jsou určené, a nikoliv ke komerčním účelům. Měsíčnice je škola s vlastní, nadčasovou metodikou s téměř 30letou tradicí.