České feng shui a obrazy

České feng shui a obrazy

O čem vlastně je feng shui?

Feng shui je o ladění energií vyzařujících v prostoru takovým způsobem, aby nám prostor jednak umožňoval hlubinnou regeneraci, ale také aby nás mohl motivovat k práci na sobě.

Z čeho se energie vyzařující v prostoru bere?

Ze všech předmětů, které se v prostoru nacházejí. A to není všechno. V prostoru najdeme energii i dávno minulých silných emocí a dějů. Proto se při návštěvě např. koncentračního tábora cítí lidé velmi špatně, i když je prostor už vlastně prázdný. A také všechny živé bytosti (lidé, zvířata, rostliny) vnáší do prostoru svou momentální energii. Velmi silným vyzařujícím prvkem jsou obrazy.

Jak může vypadat feng shui v obývacím pokoji?

Již 20 let se věnuji problematice feng shui. Pamatuji si, když jsem byla pozvána do jednoho domu, kde největším problémem byla panující neshoda, množství konfliktů a agresivita mezi dětmi. Když jsem vstoupila do obývacího pokoje, první co jsem uviděla byl asi 1,5 metru vysoký obraz, který znázorňoval část obnaženého těla, od krku po kyčle. Tělo mělo otevřený hrudník a břišní dutinu a bylo rozerváno vlastníma rukama, které držely hrudník otevřený. Bylo vidět tepající srdce i ostatní orgány. Ptala jsem se, proč právě tento obraz zvolili do svého domu? Dostala jsem odpověď, že je to dar od bratra paní domu. Když jsem se zeptala, jak se bratrovi daří, dozvěděla jsem se, že spáchal sebevraždu. Vysvětlila jsem, proč je dobré obraz sundat z prostoru a vše se upravilo, jakoby samo od sebe :).

A co například feng shui v ložnici?

Další příklad - žena si v ložnici pověsila obraz, který jí měl podle autorky zajistit hojnost. Obraz představoval Madonu, která vypadala jako Mozkomor. Během půl roku od doby, kdy ženě vstoupil obraz do života, si žena zlomila ruku, nohu, ztratila zaměstnání a rozešla se s přítelem. 

Mohla bych popisovat mnoho příkladů z praxe, jak obrazy ovlivňují náš život, ale to je spíše předmětem kurzu feng shui, kde se tomuto tématu věnujeme mnohem podrobněji. 

Vědění o feng shui

Není to nic nového, už staří ikonopisci věděli, jak je důležité přistupovat k malbě obrazu s čistými myšlenkami. Protože mysl a emoce tvůrce z obrazu vyzařují po celou dobu existence obrazu. Vždyť jak víme z historie, energie takových ikon pak dokázala působit léčivě a ochraňovala před zlými silami.  

Proč české feng shui?

V Číně v současné době existuje 12 000 druhů škol feng shui. Každá se považuje za tu nejlepší. Na tomto poli je mnoho zcela protichůdných názorů na tutéž věc. Ale panuje jedna shoda. Feng shui není o tvarosloví. Je to umění, které nás učí zacházet s jemnohmotnou energií. A protože naše podvědomí je po tisíciletí formované na komunikaci s určitými výrazovými prostředky je nanejvýš vhodné používat právě naše vlastní tvarosloví, které je ustálené a vžité v naší společnosti. A jak pracovat s jemnohmotnou energií? Jaké techniky z těch 12 000 druhů škol si vybrat? Ty, které ctí prazákony universa, prostupují všemi kulturami a časy a velmi dobře s nimi rezonují právě v českém prostoru. 

Jaký je vhodný obraz podle feng shui?

Důležité je abychom obraz, který si pověsíme doma vnímali dobře a příjemně z hlediska námětu, názvu, souladu obrazu s rámem a barevného spektra obrazu. Ať už si doma pověsíte jakýkoliv obraz či fotografii, vždy dbejte na to, aby se všem členům domácnosti líbil a vzbudil v nich pozitivní emoce - radost, vášeň, naději, lásku, vděčnost atd., protože tyto vibrace vás budou provázet a ovlivňovat denodenně a postupně modelovat vaši budoucnost. Koukněte se sami na ukázku obývacího pokoje, kterou jsme pro vás připravili:

 

Každý obraz, který někdo namaluje, totiž nese určitou energii. V současné době mnoho obrazů nese energii smutku znechucení, lítosti či vulgarity. Tato energie pak působí v životě majitele obrazu.

Protože si uvědomujeme a cítíme velkou zodpovědnost za to, co vnášíme našimi obrazy a ostatními produkty do vašich domovů a životů, tvoříme vše zásadně s myslí odproštěnou od veškerých negativních myšlenek. Bez jakýchkoli negativních emocí.

Naopak v prožívání hlubinné radosti a lásky. Obrazy, které vám nabízíme, vznikají v prostoru obklopeném krásnou zahradou za zvuků přírody a léčivé hudby. Vznikají s touhou zprostředkovat vám potřebu zdokonalovat svůj život a životní prostor. Obrazy mají schopnost uzdravovat libovolné oblasti vašeho života. Vybírejte srdcem třeba zde na odkazu, kde máte obrazy seřazené podle názvu.

Feng shui dárky zdarma po celý rok

Chcete si vyzkoušet působení našich obrazů? Můžete si je stáhnout do mobilu a počítače jako tapety, případně je můžete sdílet s vašimi přáteli.

Tento feng shui dárek vás může provázet celý rok. Stačí si vždy začátkem měsíce stáhnout tapetu do mobilu s obrázkem, který na vás bude v průběhu měsíce působit a bude posilovat určitou životní oblast a poslechnout si příběh harmonizující danou životní oblast. Poslouchání příběhů rozvíjí v lidech intuici, empatii, představivost a obrazotvornost. Nejdůležitější pro změnu a vývoj čehokoliv je právě obrazotvornost a proto s ní pracujeme i v našich online kurzech.    

12 harmonizujících obrázků

Ať je leden nebo červen, ideální je začít od prvního měsíce a postupovat. Ale stejně tak dobře budou obrazy působit, i když si vyberete třeba pouze jeden z nich.

1. měsíc Jaro v Tulipánově 

2. měsíc Modrásci

3. měsíc Stromy jsou naši andělé

4. měsíc Duše stromu 

5. měsíc Doma 

6. měsíc Anděl žehná zahrádkářům 

7. měsíc Každý má svou hvězdu

8. měsíc Na Stříbrném kopci - léto

9. měsíc Máky

10. měsíc U nás v Tulipánově II.

11. měsíc Dům, kde bydlí láska - léto

12. měsíc Láska tvoří